Chobani bu kez şirket mayalayacak

14 Kasım 2014 Cuma

Chobani yeni projesi ‘Gıda Kuluçkası’ ile Amerika’da, doğal ve erişilebilir gıdalara odaklanan şirketlere yatırım yaparak ölçeklenmelerine yardımcı olacak

chobani-bu-kez-sirket-mayalayacak

Amerika’nın ünlü yoğurt markası Chobani, türünün tek örneği olan ve yeni gıda girişimcilerine yatırım yaparak destekleyecek Chobani Gıda Kuluçkası (Chobani Food Incubator) programını duyurdu. Program; Chobani’nin yalnızca doğal malzemelerle hazırlanan, yarının gıda endüstrisini olumlu biçimlendirecek, lezzetli, besleyici ve erişilebilir gıdaya olan inancından esinlenen genç ve büyümekte olan şirketleri destekleyecek.

Chobani’nin ‘daha çok insan için daha iyi gıda’ misyonuna dayanan kuluçka projesi, gıda girişimcilerine kendi kategorilerini kurup büyütecek kaynak, çalışma alanı ve desteği sağlayacak. Merkezi New York’ta bulunan kuluçka merkezinde ticari bir mutfak ve ofis alanı bulunacak. Altı ay sürecek programda, Chobani yöneticilerinin işbirliğiyle düzenlenen çeşitli eğitimler verilecek. Chobani proje dâhilinde yeni girişimcileri sektörün lider şefleri ve gıda yatırımcılarıyla da bir araya getirecek. Kuluçka programı, katılan girişimcilerin sektör liderlerine sunum yapacakları özel bir demo günüyle sona erecek.

Gıda Kuluçkası’nın lansmanına ilişkin özel bir açıklama yapan Chobani Kurucu ve CEO’su Hamdi Ulukaya, “Bugün yarınlar için daha iyi, yani daha doğal ve erişilebilir gıda vizyonumuzu paylaşan girişimcilere kapılarımızı açıyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti, “Bir ürünü doğru şekilde üretmek her zaman kolay değildir. Ancak biz bu modelin işe yaradığını kanıtladık. Bizim amacımızı paylaşan ve deneyimlerimizden yararlanabilecek olan girişimcilerle çalışacağım için heyecan duyuyorum.”

Chobani, programla ilgilenen girişimcileri, başvurularını Aralık ayında yapacağı duyuru sonrası almaya başlayacak ve ilk tur için en fazla 10 şirket seçecek. Gelişmeler Chobani.com/foodincubator’dan takip edilebilecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri