Cif'ten bir ilk

15 Ağustos 2012 Çarşamba

Cif’in yeni ürünü Cif Naturals serisi bugün Swissotel’de gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı. Türkiye’nin ilk doğal kaynaklı içerikle üretilen ev bakım ve temizlik ürünü serisi Cif Naturals’ın mutfak spreyi, banyo spreyi ve krem seçenekleri bulunuyor

ciften-bir-ilk

Cif, doğal kaynaklı içerikten üretilen ilk ev bakım ve temizlik ürünü Cif Naturals serisini bugün (15 Ağustos) Swissotel’de gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıttı. Cif Naturals serisinin, doğallığın yanı sıra yüksek temizlik gücüne sahip olması nedeniyle inatçı ve yağlı lekelere kolayca son verdiği belirtiliyor. Yüzde 99’a varan doğal kaynaklı içeriği bulunan Cif Naturals serisinin mutfak spreyi, banyo spreyi ve krem olmak üzere 3 çeşidi bulunuyor.

Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Dinçer toplantıda yaptığı konuşmada; “Dünyada ve ülkemizde doğallığa karşı ilgi giderek artıyor. Uluslararası piyasa araştırma kuruluşu Euromonitor International’ın yaptığı bir araştırmaya göre*, tüketicinin ev bakım ve temizlik ürünlerinden ilk sıradaki beklentisi temizlik gücüyken, hemen bunun ardından kendileri ve aileleri için güvenli olması geliyor. Yani kadınlar ev temizliğinde doğal içerikli ürünler kullanmak isterken mükemmel temizlik ve leke çıkarma gücünden taviz vermek istemiyor. Doğal içerikli temizlik ürünü kullanımı da tüm dünyada giderek artmaya başladı. Türkiye’de ise kadınların doğal içerikli ve yüksek temizlik gücünü aynı anda sağlayan ürün beklentisi artarken, pazarda ciddi bir boşluk var. Ayrıca tüketiciler doğal içerikli temizlik ürünlerini diğer ürünlerle kıyaslandıklarında, performanslarının geride kalmasından kaygı duyuyor” dedi ve ekledi; “Tüketicinin ihtiyaçlarını gören Unilever Türkiye olarak, pazardaki beklentiyi karşılamak adına sektörümüzde çığır açacak yeni bir ürünle karşınızdayız. Cif Naturals serisi ile tüketiciye mükemmel temizlik gücünde doğal içerikli bir ürün sunarak bir ilke imza atıyoruz.”

Cif, yüzde 60’a varan pazar payıyla lider
Unilever Türkiye Cif & Sunlight Marka Müdürü Işıl İsmet Heves ise yaptığı pazar değerlendirmesinde şöyle dedi; “Cif, kadınları ev temizliğinde hayatlarını kolaylaştıran farklı temizlik formatları ile tanıştıran ilk marka. Bugün 140 milyon TL’ye ulaşan krem ve sprey pazarında Cif yüzde 60’a varan pazar payı ile açık ara lider. Cif Naturals serisini, krem, banyo ve mutfak spreylerinden oluşan kocaman bir aile olarak tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. Cif Naturals ailesindeki tüm ürünlerimizi tüketicilerimizin evlerinin her köşesinde beğenerek kullanacaklarına inanıyoruz.”

Unilever, Ar-Ge’ye yıllık 928 milyon euro yatırıyor
Toplantıda Unilever’in Ar-Ge gücüne ve Cif Naturals’ı geliştirme süreçlerine değinen Unilever NAMET-RUB Ar-Ge Direktörü Ayşegül Yanık Kızıltepe ise 6 adet global olmak üzere çok sayıda bölgesel ve yerel Ar-Ge merkezine sahip Unilever’in, yıllık yaklaşık 928 milyon euro Ar-Ge harcaması yaptığını, bu rakamınsa toplam cironun yüzde 2’si olduğunu belirtti. 125 kişilik Ar-Ge ekibiyle çalışmalarını sürdüren İstanbul ekibinin ise NAMET RUB (Kuzey Afrika Orta Doğu Türkiye Rusya Ukrayna Belarus) bölgesi ve Unilever dünyası için önemli bir üs olduğuna dikkat çeken Kızıltepe; “Güçlü ekibimizle uzun süren geliştirme ve test aşamalarıyla ürettiğimiz Cif Naturals serisindeki ürünler, yüzde 99’a varan doğal kaynaklı içeriklerden oluşmakla beraber, evimizde karşılaştığımız zorlu lekelere karşı çok etkili ve güçlü performans gösteriyorlar” dedi.

Su ile benzer pH
Toplantıda gerçekleştirdiği bir demoyla ürünlerin performansını da basınla paylaşan Ayşegül Yanık Kızıltepe; “Dermatolojik olarak test edilen Cif Naturals’ı pH kağıdı testine soktuğumuzda tıpkı sudaki gibi kağıdın rengini değiştirmiyor. Bu da bize Cif Naturals’ın pH’ının suya; yani nötre yakın oluşunu, hem cilde hem de yüzeylere zarar vermediğini gösteriyor” dedi. Ürünün yüksek performansını aspiratör yağı üzerinde gösteren Kızıltepe, sözlerine şöyle devam etti; “Yağı seramik yüzeye eşit oranda yayıp sıradan ürün ve Cif Naturals’tan 3’er kez sıkıp 45 saniye sonra duruladığımızda Cif Naturals spreyin sıkıldığı yerde leke kalmadığını, diğer ürünün uygulandığı yerde ise yağın yüzeye yapışıp kaldığını görüyoruz. Cif, lekeyi doğal kaynaklı olmasına rağmen başarıyla çıkarıyor ve yüzde 100 Cif performansını sunuyor.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri