Çikolata rüyası

15 Mart 2012 Perşembe

Konumuz çikolata.. Dünya üzerinde yaşayan tüm insanları ilgilendiriyor. Erkekler için çok önemli, çünkü kadınlar çok seviyor. Kadınlar içinse zaten vazgeçilmez bir şey bu endorfin (mutluluk hormonu) bombaları. Önce temel bir çikolata hazırlayalım. Hemen bir koşu markete gidin, herhangi bir marka bitter çikolata alın. Kaç tane mi? Paranız kaç taneye yeterse, hepsini yeriz.

1-Bir tencereye 1 su bardağı kadar su koyun ve ocağa oturtun.2-Ondan daha küçük bir tencereye bitter çikolataları kırın. Ne kadar çikolata koyduysanız o kadar tereyağ koyun ve tencereyi diğer tencerenin içine oturtun. (Size masum bir şey olacağını söylemedim.)3- Ocağın altını kısık ateşte açın. Çikolata ve tereyağı eriyince ocaktan alın.İşte çikolatanın temeli bu. Daha da temel bilgiler var aslında. Çikolatanın ilk olarak 2600 yıl önce yapıldığı sanılıyor. Hani şu ünlü uygarlık Mayalar tarafından. Halkın ileri gelenlerinin içtiği ve acı içecek diye adlandırdıkları çikolatayı daha sonra komşu uygarlık Aztekler alır ve içine çeşitli baharatlar ekler. En sonunda 1547de Cortes Meksikayı zaptettikten sonra çikolatayı Avrupaya götürür Diyeceğim, beni ne ilgilendirir diyeceksiniz, o yüzden demiyorum.4-O zaman dönelim konumuza, şimdi ne yapalım bu erimiş çikolatayla? Önce sufleden başlayalım. Yazımı okuyan beyler için bir parantez açmak istiyorum (Beyler, eğer bir kadının kalbini kazanmak istiyorsanız ona sufle yapın. Hala aşık olmadıysa ya çikolataya alerjisi vardır ya da yapamamışsınızdır.)3 yumurta 1 çay bardağı şeker3 kaşık un1 kaşık tereyağı2 kaşık kakao6-Önce 3 yumurtanın sarısını beyazını ayırın ve sarısını bir karıştırma kabına koyun. Sonra yumurta sarısının üzerine şekeri ilave edip mikser ile krema gibi olana kadar çırpın.7-1 kaşık kakaoyu ekleyin (diğer 1 kaşık kakao dursun, lazım) onu da iyice yedirene kadar çırpın.8-Unu da ilave edip düşük devirde gevşek kıvamlı bir hamur olana kadar karıştırın.9-Artık çikolatayı ilave etme zamanı geldi. Yavaş yavaş çikolatayı da ilave edip homojen bir kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin.10-Şimdi en önemli yere geldik: Yumurta beyazını bembeyaz köpük olana kadar çırpın ve bembeyaz kar gibi köpüğümüzü az önce hazırladığımız çikolata karışımına kaşık ile yavaş yavaş karıştırarak yedirin. Fakat dikkat edin çok hızlı ve uzun süre yapmayın ki köpükler sönmesin.11-Güveç kaselerini ya da fırın kaselerini elinize tereyağını alarak sıva yapar gibi sıvayın. Sonra içine önceden ayırdığımız kakaoyu dökün ve her tarafına yapışmasını sağlayın. Kakao yerine un da kullanabilirsiniz.12-Hazırladığımız çikolatalı harcı içine dökün ve önceden 180 derece ısıtılmış fırında 8-9 dakika pişirin. İşte ortaya çıkan sonuç:Varan 1: Bunu yapan her bekar erkek evlenir!Varan 2: Her kadın kayıtsız şartsız mutlu olur!Varan 3: Çocuklar sevinir, yani ortaya endorfin bombası düşer!


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri