Çilek’in İran hedefine 3 kaldı

02 Ekim 2014 Perşembe

Dünyada 5 milyona yakın çocuğun odasını süsleyen Çilek, yurtdışı yatırımlarına İran’nın Qum şehrinde açtığı mağazası ile devam ediyor. Burada 9’uncu mağazayı açan Çilek, 2014’te 3 mağaza daha açarak toplam 12 satış noktası ile tüm İranlı çocuklara ulaşmayı hedefliyor

cilekin-iran-hedefine-3-kaldi

Özgün tasarımları ile 2003 yılından bu yana İran’ın; Tahran, Tebriz, Meşhed ve İsfahan gibi farklı şehirlerinde açtığı mağazalar ile hizmet veren Çilek, son olarak Qum şehrinde açtığı konsept mağazasıyla İran’daki 9’uncu şatış noktasına ulaşmış oldu.

İran pazarında 11 yıldır hizmet veren Çilek, tüm dünyada olduğu gibi İran’da da hem çocukların hem de ailelerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. İran’da; rüya gibi bir oda isteyen kız çocuklarının tercihi Romantic olurken, erkek çocukların öncelikle talep ettiği tasarımlar arasında Black Pirate yer alıyor. İranlı çocukların en çok tercih ettiği bu iki serinin yanı sıra, Çilek’in diğer tüm ürünlerin gibi sağlık ve güvenlik açısından Avrupa standartları testlerinden geçen ve GS sertifikasına sahip bebek ürünleri de aillerin ilk tercihleri arasında bulunuyor.

Tebriz’de de mağaza açacak
Ortadoğu’daki büyümesine hızlı bir şekilde devam eden Çilek, Ekim ayı içinde Türk markalarının bulunduğu ve Türk girişimciler tarafından yönetilen Tebriz Laleh Park’da bir mağaza daha açacak. Önümüzdeki dönemde İran’ın Karaj şehrinde de yeni bir satış noktası açmayı planlayan Çilek, böylece İran’daki satış noktalarını 12’ye çıkaracak. 

Asli hedef Ortadoğu pazarı
İran’daki en büyük genç odası markası olduklarını belirten Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, Ortadoğu’nun mobilya sektörü açısından çok önemli bir pazar olduğunu ve İran başta olmak üzere tüm Ortadoğu ülkelerinin öncelikli hedef pazarları arasında yer aldığını söyledi. İran’daki mevcut satış noktalarında yenilemeler yaparak mağazalarını genişlettiklerini de vurgulayan Talha Çilek, 2015 yılında yeni satış noktalarının yanı sıra fuar organizayonlarıyla da bölgedeki çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceklerini ifade etti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri