Çin, “Bekarlar Günü”nde satış rekoru kırdı

12 Kasım 2015 Perşembe

Dünya e-ticaret devi Alibaba saatte 3.9 milyar dolarlık satış gerçekleştirerek Çin’de “Bekarlar Günü” satış rekorunu kırdı

cin-bekarlar-gununde-satis-rekoru-kirdi

Dünyanın en büyük sanal satış firması Alibaba, Çin’de “Bekârlar Günü” ya da Kasım ayının 11’ine denk gelmesi nedeniyle “Çift 11” olarak bilinen günün ilk bir saatinde 3.9 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi.


Alibaba geçen yılın aynı gününe göre toplamda 9,3 milyar dolarlık satışı yarı zamanda gerçekleştirerek kendi rekorunu kırdı. Alibaba Genel Müdürü Daniel Zhang satışlardan gayet memnun olduklarını söylerken, bu özel gündeki toplam satışlarının 13 milyar doları aştığı belirtiliyor.


Çin’de Bekarlar Günü nedeniyle tam bir alışveriş çılgınlığı yaşandığı belirtiliyor. Çin’de Alibaba’nın en önemli rakibi olan “JD.com”, 10 milyona yakın işlem gerçekleştirdiğini bildirdi. Bazı kullanıcılar da, çok para harcadıklarının farkında olduklarını, yılın kalanında “çöp” yeseler bile bulan değdiğini savundular. Ülkede “anti-sevgililer günü” olarak 2009 başlayan günde, bekarlara yönelik alımlarda büyük indirimler uygulanıyor. Alibaba, söz konusu gün için düzenlediği tanıtımlarda “James Bond”un aktörü Daniel Craig ve Kevin Spacey’yi de kullanmıştı.


Bu haber Milliyet gazetesinin internet sitesinde yer alan 11.11.2015 tarihli haberden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri