Ciner'in marketleri hızla büyüyor

11 Temmuz 2012 Çarşamba

Habertürk TV ve Habertürk Gazetesi'nin sahibi Turgay Cinerin UCZ Mağazacılık unvanı ile kurduğu market zinciri giderek büyüyor. 2 ay önce kurulan şirketin market sayısı şimdiden 60'a ulaştı

cinerin-marketleri-hizla-buyuyor

Şirketin büyük ortağı olarak görünen Ciner, marketlerin yönetim kurulu başkanlığını daha önce BİM ve A.101 gibi marketlerin kuruluşunda görev almış olan Mehmet Fatih Saraç'a bırakmış durumda. Şirketin diğer ortağı ise ünlü reklamcı Yiğit Şardan.

İstanbul dışında mağaza yok
İlk olarak İstanbul Fatih, Ümraniye, Pendik ve Bağcılar'da açılan UCZ'ler 1 ay gibi kısa bir sürede sayılarını 60'a ulaştırdı. Market zincirinin bu yıl İstanbul dışında herhangi bir şubesinin açılmayacağı belirtildi. Ayrıca yapılan araştırmaya göre mahalle arasındaki bakkallar UCZ marketlerine dönüştürülerek büyüme hızlandırılıyor.

Hedef 600 market
UCZ marketleri yılsonuna kadar 600 noktaya ulaşmayı hedefliyor. Ancak marketlerin küçüklüğüne bakılacak olursa büyük indirim marketleri ile rekabete girilmeyecek. Bunun nedeni ise UCZ'lerin çok küçük olması gösteriliyor. Sadece 300 ana ürün bulunan marketlerde çalışan sayısı ise 1 veya 2 olarak görülüyor.

Kaynak: ParaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri