Ciro endeksi yüzde 11 arttı

04 Eylül 2013 Çarşamba

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Temmuz ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre ciro endeksi 2012 Temmuz ayına göre yüzde 11 artış göstererek 138 puana ulaştı

ciro-endeksi-yuzde-11-artti

AVM’lerdeki kiralanabilir alan metrekare başına düşen cirolar 2013 Temmuz ayında, İstanbul’da 576 TL, Anadolu’da 498 TL, Türkiye genelindeyse 529 TL olarak açıklandı.

En büyük ciro artışı teknolojide
Geçtiğimiz yılın Temmuz ayına göre 2013 Temmuz ayında tüm ürün kategorilerinde endeks yükseldi.  Teknoloji market/elektrikli eşyalar ciroları yüzde 17, ayakkabı/çanta ciroları yüzde 14, hipermarket ciroları yüzde 11, giyim ciroları yüzde 11, yiyecek/içecek alanlarının ciroları yüzde 3 ve AVM’lerdeki diğer alanların ciroları yüzde 11 artış gösterdi.

Ziyaret Sayısı Endeksi
Ziyaret sayısı endeksindeyse, 2013 Temmuz ayında, geçtiğimiz Haziran ayına göre endeks değerinde yüzde 3’lük bir gerileme gösterdi.

AVM Endeksi Temmuz ayı sonuçlarını değerlendiren AYD Başkanı Hulusi Belgü “Bu sene Temmuz ayının Ramazan’a denk gelmesi sebebi ile ciroların daha çok yiyecek-içecek kategorilerinde artış gösterdiğini gözlemlemekteyiz. Teknoloji kategorisinde de cirolarda yaşanan artışın daha çok dönemsel kampanyalar nedeniyle olduğu ölçülmektedir”dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri