Coach isim değiştiriyor!

12 Ekim 2017 Perşembe

Dünyanın en ünlü lüks çanta markalarından Coach, şirketinin artan çeşitliliğini daha iyi yansıtabilmek için, isim değiştirme kararı aldı

coach-isim-degistiriyor

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Dünyanın ünlü lüks çanta markalarından biri olan Coach, isim değiştirme kararı aldı. Bünyesinde Coach, Kate Spade New York ve Stuart Weitzman markalarını bulunduran şirket 31 Ekim itibariyle Tapestry Inc. olacak. İsim değişikliğine rağmen şirket kendini, New York merkezli modern ve lüks bir marka olarak tanımlamaya devam ediyor.

 

Bu karar, şirketin 2015 yılında Stuart Weitzman’ı, geçtiğimiz yaz ise Kate Spade & Company’yi satın alması sonrasında geldi. Fakat Coach CEO’su Victor Luis’e göre ise, bu dönüşüm 3 yıllık bir süreç sonunda geldi. Luis: “Coach’u dönüştürmek için vizyonumuzu 3 yıl önce hazırladık ve Coach’un ötesinde bir marka yaratma niyetimizi duyurduk.” dedi.

 

Luis, şirketin dönüşümü için marka janası olan Carbone Smolan Agency ile iş birliği yaptıklarını belirterek: “İsim arama sürecinde şirket olarak değerlerimizi yansıtabilecek bir isim istedik. Bu isim şirketimizin ve markalarımızın kültürel çeşitliliğini bugün ve gelecekte de yansıtmalıydı. Coach’a Tapestry derken, bu isimde yaratıcılık, işçilik, özgünlük ve kapsayıcılık değerlerinde ortak bir platform keşfettik. Tapestry’nin portföyümüz ve markalarımız ile birlikte büyüyeceğine ve yeni kategorilere ve marketlere ulaşacağına inanıyoruz.” dedi.

 

Bu haber, Deena M. Amato-McCoy’un www.chainsoreage.com’daki 11.10.2017 tarihli haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri