Coca-Cola 64 ülkede kadına destek verdi

03 Nisan 2017 Pazartesi

Coca-Cola, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayatta güçlenmesi hedefi doğrultusunda 2010 yılında hayata geçirdiği 5by20 girişimi ile bugüne kadar 64 ülkede 1,7 milyondan fazla kadına ulaştı

coca-cola-64-ulkede-kadina-destek-verdi

 

 

Coca-Cola’nın 5by20 girişimi, 2020 yılına kadar 5 milyon kadının ekonomik olarak güçlenmesihedefi doğrultusunda önemli ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Konuyla ilgili Walmart Kadınların Ekonomik Olarak Güçlenmesi Zirvesi’nde konuşan Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, girişimin hayata geçirildiği 2010 yılından bu yana 64 ülkede 1,7 milyondan fazla kadına ulaştığını açıkladı.2016 yılında 500 bin kadına daha ulaşan 5by20 girişiminin kapsamı geçtiğimiz yıl içerisinde yüzde 40 arttı.

 

Sunulan eğitimler, finansal destekler ve mentorluk desteğinin yanı sıra 5by20 programları kadınların özgüven kazanmalarına da yardımcı oluyor. Girişim tarafından Güney Afrika’da yürütülen iki yıllık bir araştırma sonuçları, çalışmaya katılan kadınların yüzde 95’inin işletmesini açık tutacağına, yüzde 94’ünün ise şirketini büyüteceğine inandığını ortaya koyuyor. Sonuçlar ayrıca kadınların, çocuklarının eğitim masrafları, sağlık ve giyim harcamaları gibi, kendileri ve ailelerinin temel masraflarını karşılama imkânlarının arttığını gösteriyor. Katılımcıların üçte ikisi, program sonrasında her ay tasarruf için para ayırabildiğini belirtiyor.

 

“Kız Kardeşim Projesi” ile kadınlar güçleniyor

Coca-Cola 5by20 global hedefi kapsamında Türkiye’de ise 2015 yılında Kız Kardeşim Projesini hayata geçirdi. Kız Kardeşim Projesi, kadınların kendilerini geliştirerek toplum içinde daha aktif rol almalarını amaçlıyor ve ekonomiye katılımlarının önünü açmayı destekliyor. Coca-Cola ve Anadolu Vakfı'nın desteği ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile hayata geçirilen eğitimler ile 2015 Ekim - 2016 Mayıs döneminde, 7 ay gibi kısa bir sürede bine yakın kadına ulaşıldı.

 

Kız Kardeşim Projesi 2017 yılı eğitimlerine ise Şubat ayında Denizli ile tekrar başladı. Proje kapsamında geçtiğimiz sene sunulan eğitim programı bu yıl bir adım öteye taşınarak, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen kadınlara mentorluk desteği de verecek. Kız Kardeşim Projesi’nin, 2017 Şubat – 2018 Mayıs dönemi boyunca Türkiye’nin dört bir yanındaki 15 ilde verilecek eğitimler ile kadınlar ile buluşması planlanıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri