Coca Cola içecek’in kârı 186 milyon TL

29 Ağustos 2012 Çarşamba

Coca-Cola İçecek, 2012 yılı ilk yarısında konsolide satış hacminin yüzde 11 artarak 395 milyon ünite kasaya ulaştığını, konsolide net satışların 1.9 milyar TL, net karın ise 186 milyon TL olarak gerçekleştiğini açıkladı

coca-cola-icecekin-kari-186-milyon-tl

Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da 20 fabrika ve 9 bini aşan çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek’in (CCİ) CEO’su Damian Gammell, 2012 ilk yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendirdi.

Şirketin, bir kez daha güçlü bir performans sergilediğini belirten Gammell, satış gelirlerini artırmaya odaklı yönetimleri ve girdi maliyetlerinin istikrarlı olmasının yanı sıra faaliyet gösterdikleri coğrafyada satış ve pazarlama uygulamalarındaki çabalarının bu başarıyı getiren unsurlar olduğunu açıkladı.
Gammell, birinci çeyrekteki güçlü baz etkisine rağmen, Türkiye satış hacminin ikinci çeyrekte yüzde 4.5 büyüdüğünü kasa başına satış gelirinin yüzde 8.6 arttığını söyledi.

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri