Coca-Cola yönetimine bir Türk daha

31 Temmuz 2012 Salı

The Coca-Cola Company’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent’in ardından kurumun en büyük organizasyonu olan Coca Cola Company International başkanlığının koltuğuna da bir Türk oturdu

coca-cola-yonetimine-bir-turk-daha

2008 yılından bu yana 93 ülkenin bağlı olduğu Avrasya ve Afrika Grubu’nun Başkanlığı’nı yürüten Ahmet Bozer, The Coca-Cola Company’nin Amerika kıtası dışındaki tüm ülkeleri kapsayan uluslararası faaliyetlerinin yürütüleceği Coca-Cola International’ın Başkanı oldu. Böylece Bozer, Coca Cola Company International’ın faaliyet gösterdiği 180 ülkeden sorumlu olacak.

 
2013’te başlayacak
Yönetim yapısında yeniden yapılanmaya giden Coca-Cola Company, global yönetimini Coca-Cola International, Coca-Cola Americas ve Bottling Investments Group (BIG) şeklinde üçe ayırdı. Bu kapsamda Amerika kıtası dışındaki tüm uluslararası faaliyetlerin yürütüleceği Coca-Cola International’ın Başkanlığı’na Ahmet Bozer getirilirken, Coca-Cola Americas Başkanlığı’na Steve Cahillane, BIG Başkanlığı’na ise Irial Finan getirildi. Yeni organizasyon yapısına göre atananlar görevlerine 1 Ocak 2013’de başlayacak. 
 
Yönetimi 3’e ayırdı
Global yönetimini üçe ayıran Coca-Cola Company’nin Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Coca-Cola Refreshments’ın Başkanı ve CEO’su olarak görev yapan Steve Cahillane ise, Kuzey Amerika ve Latin Amerika’nın bağlı olduğu Coca-Cola Americas Başkanlığı’na atandı. The Coca-Cola Company CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, şirketin 2020 vizyonuna doğru ilerlerken en doğru yapılanmanın bu şekilde olduğuna inandıklarını belirterek, “Yeni atadığımız üç yönetici bugüne kadar başarılarını pek çok alanda kanıtladılar. Ahmet Bozer, güçlü uluslararası deneyimi ile farklı coğrafyalarda işimizi büyütürken pek çok başarıya imza atmış bir lider” diye konuştu. 
 
22 yıldır Coca- Cola ailesinde
1990’da The Coca-Cola Company’nin Atlanta’daki merkezinde Finansal Kontrol Müdürü olarak göreve başlayan Ahmet Bozer, 1992’de Türkiye Bölgesi Finans Müdürü olarak atandı. Bozer, 1994’te Coca-Cola Şişeleme Operasyonları Finans Direktörlüğünü üstlendi, 1998’de Türkiye Coca-Cola Şişeleyicileri Grubu Murahhas Azası oldu. 2000-2003 yıllarında önce Avrasya Bölümü, ardından Avrasya ve Ortadoğu Bölümü Başkanlığını yürüttü. 2003-2008 yıllarında Bozer’in sorumluluk alanına Rusya, Ukrayna ve Belarus Bölgesi ile Hindistan ve Güneybatı Asya bölgesi eklendi. Bozer, 2008’den bu yana 93 ülkenin bağlı olduğu Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı.  
 
Coca-Cola’da yönetimdeki Türkler 
Muhtar Kent (CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı)
Ahmet C. Bozer (Coca-Cola International Başkanı)
Cem Kozlu (Avrasya ve Afrika Grubu Danışmanı)
Cumhur Karcı (Avrasya ve Afrika Grubu Teknik Hizmetler Direktörü)
İhsan Ercan (Avrasya ve Afrika Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörü)
Gürtay Kıpçak (Avrasya ve Afrika Grubu Kurumsal İlişkiler Direktörü)
Güran Yet (TCCC Finans Direktörü, Atlanta) 
Galya Frayman Molinas (Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Başkanı)

Kaynak: Hürriyet


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri