Coca Cola’nın Filistin yatırımları devam ediyor

10 Haziran 2016 Cuma

Coca-Cola ürünlerinin Filistin'deki şişeleme ve dağıtımını yapan National Beverage Company’nin (NBC) Genel Müdürü İmad Hindi, Ramallah'ta basın mensuplarına, Coca-Cola'nın Filistin yatırımları hakkında bilgi verdi

coca-colanin-filistin-yatirimlari-devam-ediyor

Coca-Cola sisteminin bir parçası olarak gerçekleştirdikleri yatırımlarla ekonomik katkıyı her geçen gün artırmaya devam ettiklerini belirten İmad Hindi, Filistin'de Ramallah, Tulkarim, Jericho ve Gazze'de olmak üzere 4 fabrikada üretim gerçekleştirdiklerini kaydetti.


Ülkedeki istihdam etkisi 6 bini buluyor
Yaptığı açıklamada Hindi: “1998 yılında kurulduğumuzda 47 kişilik bir ekiptik, yeni yatırımlarla ile bu sayı katlanarak arttı, bugün 600'lü rakamları konuşuyoruz. Faaliyetlerimizin oluşturduğu ekosistem ile dolaylı etkilerimizi de hesaba kattığımızda istihdam etkimiz 6 bini buluyor.” ifadelerini kullandı.


Coca-Cola'nın Filistin'de gazlı içecek pazarının lideri konumunda bulunduğunu, gazlı içecek kategorisinde en yüksek pazar payına sahip şirketlerden biri olduğunu anlatan Hindi, bunun Filistin'de Coca-Cola'nın algısıyla ilgili net bir resim ortaya koyduğunu belirtti. Coca-Cola'nın, bölgeye yatırım yapan ilk ve en büyük global şirket olmanın yanı sıra başka yatırımlar için de kapıları açtığına dikkati çeken Hindi, şu değerlendirmelerde bulundu: “Şu anda Filistin'de en büyük 3'üncü işveren ve en büyük 5'inci yatırımcı durumundayız. Yatırımlarımıza devam ediyoruz. NBC olarak biz Filistin'deki rolümüzü sadece istihdam ve yatırımla sınırlı görmüyoruz. Edindiğimiz global bilgi birikimimizi diğer girişimcilerle de paylaşarak onlara destek oluyoruz. Özellikle satış ve pazarlama konusundaki deneyimlerimizi, küçük ölçekli Filistinli şirketleri desteklemek için kullanıyoruz.”


Topluma katkı projeleri
İddialı oldukları bir diğer alanın ise "topluma katkı projeleri" olduğuna işaret eden Hindi, bu kapsamda 22 bin çocuğun okulda bilgisayara erişimini sağlayan teknoloji laboratuarlarından, ilk kadın futbol takımının kurulmasına kadar birçok proje gerçekleştirdiklerini belirtti.


Filistinli öğrenciler Bilkent'e
Eğitime katkının kendilerinin en çok önem verdikleri projelerin başında geldiğini ifade eden Hindi, bu kapsamda Coca-Cola Vakfı ve Bilkent Üniversitesi işbirliğiyle her yıl seçilen Filistinli öğrencileri bir yıllığına Bilkent Üniversitesine eğitim için gönderdiklerini kaydetti.


Kadın ve çocuklar için hastanelerde büyük yatırım
Coca-Cola Filistin'deki toplumsal yatırımlarına hızla devam ettiğini vurgulayan Hindi, yatırımlarıyla ekonominin gelişimine destek olan ve ülkedeki toplumsal kalkınmanın önemli bir çözüm ortağı durumunda olan grubun, Filistin'e değer katan çalışmalar yaptığını bildirdi. Hindi: “Coca-Cola, Filistin Kızılayı'na düzenli kan bağışı kampanyaları yapmanın yanı sıra, ambulans ve tıbbi malzeme desteğiyle de insani yardım çalışmaları gerçekleştiriyor. Coca-Cola sistemi, Filistin'de kadın ve çocuklar için 10 hastanede, kütüphane kurmanın yanı sıra oyun ve bilgisayar desteği sağlayarak, Filistinlileri yaşama bağlamak için çalışmalarına devam ediyor.” görüşüne yer verdi.


Binlerce öğrenciye okul malzemesi desteği
Hindi, Filistinli çocukların eğitim imkânlarından faydalanmaları için okul dönemi başında binlerce öğrenciye okul çantası ve okul malzemesi desteği gerçekleştirildiğini ve farklı köylerdeki 15 okula bilgisayar laboratuarı ve internet erişiminin kurulduğunu anlatarak: “Yaşadığımız topluma değer katmak bizim misyonumuzun önemli bir parçası. Bu misyonu gerçekleştirebilmek için attığımız her adım bizim için çok değerli.” değerlendirmesinde bulundu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri