Coca-Cola’nın ikinci adamı da bir Türk

13 Aralık 2013 Cuma

Financial Times'ın haberine göre, CEO Muhtar Kent'in ardından ikinci adam yine bir Türk isim oldu

coca-colanin-ikinci-adami-da-bir-turk

Şirket yönetiminde ilerde CEO Muhtar Kent'in yerini alması muhtemel olarak görülen Steve Cahillane'nin aniden görevden ayrılması, şirketin ABD'de büyümesini güçlendirememesi ile Brezilya ve Meksika'da satışların gerilemesinin ardından geldi.

Ahmet Bozer ikinci adam
Uluslararası bölüm başkanı Ahmet Bozer, CEO Muhtar Kent'in ardından ikinci adam olarak belirlendi. Bozer, şirketin Latin Amerika operasyonlarından da sorumlu olacak. Coca-Cola'nın Kuzey Amerika operasyonlarından ise Sandy Douglas sorumlu olacak.

Ahmet Bozer'i tanıyalım
1960 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ahmet Bozer TED Ankara Koleji ve ODTÜ İşletmecilik Bölümü'nden mezun oldu. 1983 yılında ise Georgia State Üniversitesi'nde Master of Businness Information Systems programını bitirdi. Çalışma hayatına bilgi sistemleri üzerinde müşavir ve öğretim üyeliği ile başlayan Bozer, kısa süre içinde Atlanta'da Coopers and Lybrand şirketinde Senior Auditor olarak atandı.

23 yıldır görevde
1990'da Coca-Cola Company'nin Atlanta'daki merkezinde Finansal Kontrol Müdürü olarak göreve başlayan Bozer, 2008'den bu yana 93 ülkenin bağlı olduğu Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı olarak görev yapıyor.

Kaynak: En Son Haber


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri