Coca-Cola’nın su yönetimi ödüle layık görüldü

24 Eylül 2014 Çarşamba

Coca-Cola İçecek’in İzmir fabrikası, Yeşil İş Konferansı kapsamında dağıtılan Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde suyun etkili ve iyi yönetilmesi konusunda yaptığı proje ve çalışmalar ile ‘Su Yönetimi’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Fabrika, 2007 ila 2013 yılları arasında hayata geçirdiği projelerle bin 250 konutun yıllık su tüketimine eşit miktarda su tasarrufu elde etti

coca-colanin-su-yonetimi-odule-layik-goruldu

Sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarla öne çıkan Coca-Cola İçecek (CCİ), İzmir fabrikasında su yönetimi konusunda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla Yeşil İş Konferansı kapsamında dağıtılan Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde ‘Su Yönetimi’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Ödüller, sürdürülebilir iş modellerinin gelişmesi ve yaygınlaştırılmasına gönül veren ve örnek teşkil eden adımlar atan iş liderlerine karbon ve enerji yönetimi, su yönetimi, sosyal etki, sürdürülebilirlik iletişimi ve işbirliği kategorilerinde veriliyor.

Suyun sürdürülebilirlik anlamında CCİ açısından vazgeçilmez bir girdi olduğunu belirten CCİ Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Aykan Gülten,  fabrika genelinde 2007 yılından bu yana meşrubat harici kullanılan suların minimizasyonu ve geri kazanımına yönelik projeler ile fabrika su kullanım oranını Coca-Cola sistemi içerisinde örnek teşkil edecek noktalara getirdiklerine vurgu yaptı.

Bin 250 konutluk tasarruf Coca-Cola’dan
Gerçekleştirdikleri projeler ile yıllık ortalama 190 bin metreküp su tasarrufu sağlandıklarına dikkat çeken Gülten, “2007 yılında 1,69 litre olan su kullanım oranımızı 2013 sonu itibariyle yaklaşık yüzde 25 azalarak 1,27 litre seviyelerine düşürdük. Tasarruf edilen su miktarı ortalama bin 250 konutun bir yıllık su tüketimine eşit. Ayrıca, çevre ve su alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla 2013 ve 2014 yıllarında TCCC Avrasya ve Afrika Grup Başkanlığı “En iyi Çevre Performansı” ödülü ve EBSO Çevre Ödülleri’nde ikincilik ödülünü almaya hak kazandık” dedi.

Su yönetiminin CCİ sürdürülebilirlik çerçevesinin en önemli konusu olduğunu dile getiren Gülten, “Ülkemiz su kıtlığı sınırında bir ülke. Bu nedenle 1 litre ürün için 1 litre su kullanım oranına ulaşma vizyonumuz doğrultusunda sürekli iyileştirme çalışmalarımıza ve Coca-Cola Sisteminin 2020 yılı hedefi olan “kullanılan suyu yüzde 100 yerine koyma” hedefini desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri