Çocuk kitapları haftası etkinlikleri son buldu

21 Kasım 2013 Perşembe

Yekta Kopan’ın Onur Konuğu olarak katıldığı 6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri sona erdi

cocuk-kitaplari-haftasi-etkinlikleri-son-buldu

Yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan, 6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri’ne Onur Konuğu olarak katıldı. Geçtiğimiz günlerde Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere sosyal sorumluluk bilinciyle katılan Yekta Kopan, “Burun” adlı kitabını çocuklar için imzaladı. Marsık Yayınları’ndan çıkan ve  Alex Pelayo'nun başarılı çizimlerle resimlediği kitap, Kopan’ın farklı ve sade üslubuyla büyük ilgi görerek pek çok çocuğa ücretsiz olarak dağıtıldı.

6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, geçtiğimiz günlerde Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi içinde bulunan ve Türkiye’nin bir AVM bünyesindeki ilk çocuk kültür merkezi olma özelliğiyle bilinen Neomarin Çocuk Kültür Merkezi salonunda gerçekleşti. Çocuk Edebiyatı’nın değerli yazarlarını çocuklarla buluşturan etkinlikler, okuma alışkanlığını gündelik yaşamın bir parçası olarak algılanmasına yönelik çok sayıda atölye çalışmasına da yer verdi. 

Yekta Kopan dışında Simla Sunay ile Melek Özlem Sezer’in Mavi’nin Mutluluğu ve Büyüklerle Dalga Geçme Dersleri adlı kitapları,  eğitici sohbetleri, atölye çalışmalarıyla katıldığı 6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri arasında, Sevinçer Masal Tersanesi Kukla Tiyatrosu tarafından sahnelenen “İçimdeki Renkler” adlı oyunu da yer aldı.

MEB onayıyla ilköğretim okullarının ve öğrencilerin destek verdiği 6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, Yekta Kopan, Melek Özlem Sezer ve Simla Sunay’a ait 300 kitabın çocuklara ücretsiz dağıtılmasıyla devam etti. Etkinlikler dâhilinde yürütülen kitap bağışı kampanyasınaysa çok sayıda yayınevi ve ziyaretçi destek verdi. Bağışlanan kitaplar köy kütüphanelerine bağışlanarak yurt çapında pek çok çocuğu kitaplarla buluşturacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri