“Çocuklar Gülsün Diye” anaokulu Şanlıurfa’da

25 Şubat 2014 Salı

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 18’inci anaokulunu Aqua Florya AVM ile birlikte gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Şanlıurfa'nın Harran İlçesine bağlı Akkuş Köyü'nde açtı

cocuklar-gulsun-diye-anaokulu-sanliurfada

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu "Çocuklar Gülsün Diye Derneği" ile Aqua Florya AVM'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında yapımı gerçekleşen "Çocuklar Gülsün Diye - Arif Burak Balduk" anaokulu, geçtiğimiz günlerde yapılan açılış töreniyle eğitim hayatına başladı.

Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale, Kars ve Tekirdağ'da anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği bu kez Şanlıurfa'nın Harran İlçesindeki Akkuş Köyü'nde açtı.

Proje kapsamında Aqua Florya AVM’den alışveriş yapan ziyaretçilerin katıldığı çekilişte, kazanan talihlinin ismi okula armağan edildi. Çocuklar Gülsün Diye Arif Burak Balduk Anaokulu’nun açılış törenine Urfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, Yardımcısı Elvan Oktar, İstanbul Akvaryum Genel Müdürü Sami Milli ve Aqua Florya AVM Genel Müdür Yardımcısı Ece Yamaç katıldı.

İstanbul Akvaryum Genel Müdürü Sami Milli konuşmasında, “Öncelikle Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı projenin Harran'ın Akkuş Köyüne hayırlı olmasını diliyorum. Aqua Florya AVM ailesi olarak yılbaşında misafirlerimize pahalı bir hediye yerine ömür boyu yaşayacak ve sosyal sorumluluk değeri taşıyacak bir hediye vermek istedik ve Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen ile böyle bir projede  buluştuk. Bugün de bu projeyi gerçek sahiplerine teslim ediyoruz.  Bu projede emeği geçen başta yatırımcılardan İstanbul Akvaryum olmak üzere Aqua Florya Yönetimine, Jones Lang LaSalle ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen ise Urfa’nın Akkuş Köyüne gelmiş olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, bu mutluluğa destek olan Aqua Florya Yönetimine teşekkürlerini iletti. Yeni açılan anaokulunu Harran Akkuş Köyü’nün annelerine emanet eden Ergen, kız çocuklarının da aynı şekilde eğitim alması gerektiğini vurguladı.  

Açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okul, 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip. Okulun inşaatının yanı sıra oyun parkı Çocuklar Gülsün Diye Derneği kahramanları tarafından karşılandı. İç donanım malzemelerinin okula ulaştırılmasında Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru olarak destek verirken, Dedeman Otel de konaklama sponsoru olarak destek verdi. Faber Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okullar açmaya hazırlanıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri