Çocuklar Gülsün Diye Derneği 18’inci anaokulunu Şanlıurfa’da açıyor

21 Şubat 2014 Cuma

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği 18’inci anaokulunu Aqua Florya AVM ile birlikte gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki Akkuş Köyü'nde açıyor. Çocuklara modern bir eğitim ve oyun ortamı sunacak olan anaokulu, yarın yapılacak açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak

cocuklar-gulsun-diye-dernegi-18inci-anaokulunu-sanliurfada-aciyor

Türkiye’de daha çok çocuğun okul öncesi eğitim almasına katkı sağlamak hedefiyle yola çıkan Çocuklar Gülsün Diye Derneği bu kez Aqua Florya AVM ile ortak yürüttüğü proje kapsamında Şanlıurfalı çocukların yüzünü güldürecek. Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale, Kars ve Tekirdağ'da anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği yeni okulunun açılışını yarın (22 Şubat) gerçekleştirecek.

Proje kapsamında Aqua Florya AVM’den alışveriş yapan ziyaretçilerin katıldığı çekilişte, kazanan talihlinin isminin verileceği anaokulu açılışına, Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Dernek Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar, İstanbul Akvaryum Genel Müdürü Sami Milli ve Aqua Florya AVM Genel Müdür Yardımcısı Ece Yamaç katılacak. Anaokulu, açılış töreni ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanacak.

Yaklaşık 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip okulun iç donanım malzemelerinin taşınmasına Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru olarak destek verirken, Dedeman Şanlıurfa’da konaklama sponsoru olarak destek verdi. Faber Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okullar açmaya hazırlanıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri