Çocuklara Guess şıklığı

23 Mayıs 2013 Perşembe

Bu yıl Guess Kids markasını Türkiye’ye getiren B&G Yönetim Kurulu Başkanı Seyidullah Nebati, Türkiye’nin en köklü çocuk giyim markası olma yolunda ilerlediklerine değiniyor. Guess Kids’in Türkiye’de tek temsilcisi olduklarını belirten Nebati, 2014 yılında halka açılmaya hazırlandıklarını anlatıyor. Hedeflerinin ise, her yıl 10’a yakın mağaza açmak olduğunu söylüyor

cocuklara-guess-sikligi

Fulya B. ÖZTÜRK

B&G Store marka yapılanmasını ve oluşum sürecini paylaşır mısınız?
2000 yılında Türkiye’de en köklü çocuk giyim markası olmak için yola çıktık. İlk mağazamızı Akmerkez’de açtık ve oldukça yoğun bir talep ile karşılaşıp olumlu tepkiler aldık. Şimdi hem yerli hem ithal markalarla 0-14 yaş arası çocuklar için trendy ve dünyaca ünlü markaların satışını yapıyoruz. Patrizia Pepe, Bikkembergs, Brooksfield, Miss Sixty, Energie gibi yurtdışında kendini kanıtlamış ve Türkiye’de de seçkin bir kitle tarafından tercih edilen dünyanın önde gelen markalarının çocuk line’larını Türkiye’ye ilk getiren biz olduk. Ayrıca dünyanın en seçkin bebeklerinin üzerinde görülen, İngiltere’de kraliyet ailesinin tercihi olan Baby Graziella markasının tüm ürün grupları da yine Türkiye’de sadece B&G Store’da satılıyor. Bu yıl Guess Kids markasını da Türkiye’ye getirerek ithal ürün markalarımıza bir yenisini daha ekledik.  Ankara Armada’da ilk mağazamızı açtık. Türkiye’de üretilen BG Baby, NBT Jeans, Riccione, Tyess, Firstline, Riccione Basic markaları da mağazalarımızdan tercih edilebilecek diğer markalar.

Guess Kids markasının ürün grubundan bahseder misiniz? Guess Kids hangi yaş grubuna hitap ediyor?
Guess Kids, yetişkinlerdeki gibi 2 ana, 2 ara olmak üzere, toplam 4 sezon açıyor. Ara sezonlarda jean, t-shirt, trench ağırlıklıyken ana sezonlar ise mevsime yönelik ürün gruplarından oluşuyor. 0-16 yaş kız ve erkek çocuklara hitap ediyoruz.

Guess Kids markanızın kreasyonlarından bahseder misiniz? Ağırlıklı olarak hangi renk ve modeller kullanılıyor?
Erkek çocuklar için rengârenk t-shirtler ve bermudalar, kız çocuklar için ise tunik, elbise, tayt, tulumlar bulunuyor. Ayrıca, hem kız hem de erkekler için, Guess jean’ler ile dolu dolu bir ürün yelpazesi sunuluyor. Yazın olmazsa olmazı marin renkleri ve sıcak yaz renkleri tasarımlarda ağırlıklı olarak kullanıldı. Erkek çocuklar için jean-tshirt-gömlek, tshirt-bermuda kız çocuklarda ise elbise, tulum, jean-tshirt, şort-tshirt kombinleri özel olarak hazırlanıldı.

Guess tasarımlarından bahseder misiniz? En çok hangi Guess markalı ürünlerin ilgi görmesini bekliyorsunuz
Üst gruplarda Guess’in klasik logosunun yanı sıra, Hawai grafikleri yer alıyor. Jean’lerde ise basic modellerin dışında, çok efektli yıkamalar; kız çocukları içinse, taşların uygulandığı modeller yer almaktadır. T-shirt ve jean’lerin oldukça ilgi göreceğini düşünüyoruz.

Her yıl 10 mağaza

Guess tasarımlarında nelerden esinlenildi? Renk, desen, model ve aksesuar kullanımları neye göre belirleniyor?
Hawai manzaraları ve rengârenk çiçekler, esin kaynaklarından bazıları. Ve tabiî ki yaz denilince akla ilk olarak gelen, sahil ve plajlar esintilerini yansıtan denizcilik temaları başlıca esin kaynakları. Renkler, dünyanın önde gelen trend fuarlarına göre seçiliyor. Marka kimliğine ve sezona uygun renkler ışığında seçilen kumaşlarla, desenler de belirlenmiş oluyor. Geriye sadece Guess markasına uygun koleksiyonun oluşturulması kalıyor. Kombinlere göre dizayn edilen aksesuarlarla da, koleksiyon eksiksiz bir şekilde tamamlanıyor.

B&G Store‘u diğerlerinden ayıran temel farklılıklar nelerdir?
Farkımız; öncelikli olarak kalitemizden ve geniş ürün yelpazemizden geliyor. Kullanıcılarımıza modayı ve kaliteyi bir arada sunuyoruz. Türkiye’de ve dünyada seçkin bir kitlenin tercih ettiği markaların ürün grubu sadece bizde var. Tek bir mağazada dünyaca ünlü markaları ve dünya modasını bulabilirsiniz.  Günümüzde çocuklar bile stil sahibi… Bizde stil sahibi miniklere ve gençlere kaliteli ve modern seçenekler sunuyoruz.

Hedef kitlenizi kimler oluşturuyor?
Hedef kitlemizi orta ve üst düzey gelir sevisindeki anne-babalar ve onların çocukları oluşturuyor. 0–14 yaş arası çocuğu ya da yakını olan, modayı takip eden herkes bizden alışveriş yapmak istiyor. B&G Store, her sezon yaklaşık bin – bin 250 model seçeneğiyle 60 mağazada, çocukları için en iyisini isteyen anne-babalar ile buluşuyor. Sloganımızda da söylediğimiz gibi ‘büyükleri kıskandıran tasarımlar’’ mağazalarımızda satılıyor. Bunun yanı sıra B&G Store, yüzde 80’e varan indirim oranlarıyla, www.bgstoreonline.com’da internet üzerinden de keyifli alışveriş deneyimleri yaşatıyor.

B&G Store’un uzun vadedeki hedefleri neler?
En başta da belirttiğim gibi, 2000 yılında bu işe başlarken ki hedefimiz; Türkiye’de en köklü çocuk giyim markası olmaktı.  Bu amaçla kaliteyi ve tasarım olgusunu her zaman ön planda tuttuk. Dünya çocuk giyim sektörünün öncü markalarından Patrizia Pepe, Bikkembergs, Miss Sixty gibi markaları Türkiye’ye getirerek sektördeki farkımızı ve kalitemizi ortaya koyduk. Türkiye’de toplam 60 mağazamız ile modaya yön ve hizmet veriyoruz.  Şimdi de Guess Kids’in Türkiye’deki tek temsilcisi biziz. 2014 yılında şirketimizi halka açmak istiyoruz. Şirketimizin halka açılmasıyla, elde edeceğimiz sermaye ile Avrupa ülkelerinin tamamının başkentlerinde mağazalar açarak, yurtdışı pazarlarda da hedeflediğimiz noktaya gelmeyi planlıyoruz. Dünyaca ünlü markaları Türkiye’ye getirerek, çocuk modasına büyük ölçüde yön verdiğimize inanıyoruz. Yenilikçi ve değişime açık olmanın başarımızda büyük bir payı olduğunu düşünüyoruz. Mağaza tasarımlarımızı yenileyerek, ilk konsept mağazamızı açtık. Müşterilerimize rahat ve keyifli bir alışveriş ortamı yaratmak adına, yepyeni bir mağazacılık deneyimini oluşturmayı hedefliyoruz. Mağazalarımızın dekorasyonu ve dizaynı ile de müşterilerimize farklı bir ortam sunmayı hedefledik. Açıklamak gerekirse; Hazırlanan yeni konseptte; ışıklandırma ve aydınlatma uygulamalarıyla ferahlayan reyonlarda, ürün odaklı bir yerleşime gittik.  Ürünlerin daha fazla ön planda olduğu tasarımda, gözü yormayan, sıkmayan, beyaz renk ağırlıklı bir konsept kullandık. Ürün grup ve sınıflarını farklılaştırarak, her markanın tarzını iyice belirledik.  Mağazamıza gelen müşterilerimiz markalar bazında her türlü ürünü bulabilme şansına sahip.  Hedefimiz her yıl 10’a yakın mağaza açmak. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri