Crate and Barrel Türkiye’de 3’üncü mağazasını açtı

17 Aralık 2014 Çarşamba

Avrupa pazarına İstanbul mağazalarıyla giriş yapan Crate and Barrel, bölgesel üs olarak belirlediği Türkiye’deki operasyonunu genişleterek 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde 3 mağazaya ulaştı

crate-and-barrel-turkiyede-3uncu-magazasini-acti

Amerikan mobilya, dekorasyon ve ev aksesuarı perakende zinciri Crate and Barrel, Zorlu Center ve Akasya Acıbadem mağazalarının ardından Türkiye’deki üçüncü mağazasını dün (16 Aralık) İstinyePark’ta açtı.

İstanbul’daki 3’üncü mağazanın açılışına ilişkin bir açıklama yapan Crate and Barrel Türkiye ve Rusya CEO’su Nur Akgerman, “Crate and Barrel olarak, 2014 yılı Mayıs ayında Avrupa’daki ilk mağazamızın kapılarını Zorlu Center’da açarak başlattığımız Türkiye operasyonumuz, İstanbul’daki ikinci mağazamız olan Akasya Acıbadem mağazası ile genişledi. 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde Türkiye’deki 3’üncü mağazamızı, İstinyePark’ta bin 360 metrekarelik bir alanda tüketicilerimizle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

‘Planlı ve hızlı büyüme gerçekleştirdik’
Doğuş Avenu olarak büyümeye devam ettiklerini belirten Akgerman, Crate and Barrel’ın 7 aylık sürecini değerlendirerek hedeflerini şöyle aktardı, “Türk tüketicinin uzun zamandır beklediği Crate and Barrel’ı 7 ay önce dekorasyon tutkunlarıyla buluşturduk. Bu süreçte Türkiye’de 3 ve Rusya’da 1 mağaza ile toplamda 4 mağazaya ulaştığımız operasyonumuza, Crate and Barrel’ın franchise operasyonları arasında en hızlı büyüyen pazar statüsünü kazandırdık. Hedeflerimiz doğrultusunda planlı ve hızlı bir büyüme gerçekleştirdik. Müşterilerimize, tek bir mağazamızda 3 TL’den 14.500 TL’ye kadar uzanan geniş bir fiyat yelpazesinde, ortalama 80 bin ürün sunuyoruz. Türkiye’de 191, Rusya’da 76 olmak üzere toplam 267 çalışanımız var.”

“Ev perakendeciliğinde 2018’e kadar yüzde 6 büyüme bekleniyor”
Türk perakende sektörünün Avrupa’da 7’nci, dünyada ise 10’uncu büyük pazar haline geldiğine dikkat çeken Akgerman; 2013 yılında, 51 milyar dolar hacme ulaşan ev perakendeciliği sektöründe, kentsel dönüşüm ve şehirleşme oranındaki artışa paralel olarak 2018 yılına kadar yıllık ortalama yüzde 6 oranında büyüme beklendiğini ve Türkiye’de yıllık kişi başı mobilya tüketiminin de 15 euroya ulaştığını belirtti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri