Crate and Barrel Türkiye’de genişlemeye devam ediyor

18 Eylül 2015 Cuma

Türkiye’deki operasyonunu genişletmeye devam eden dünya ev perakendesinin gözde markası Crate and Barrel, Türkiye’deki dördüncü, Ankara’daki ilk mağazasını dün, (17 Eylül) Next Level AVM’de hizmete açtı

crate-and-barrel-turkiyede-genislemeye-devam-ediyor

Avrupa pazarına İstanbul’daki mağazalarıyla giriş yapan dünya ev perakendesinin gözde markası Crate and Barrel, Zorlu Center, Akasya Acıbadem ve İstinyePark mağazalarının ardından 4’üncü mağazasını 17 Eylül’de, Ankara Next Level AVM’de açtı. Crate and Barrel Next Level mağazası, 2 bin 100 metrekarelik bir alanda, 70 bini aşkın geniş ürün yelpazesiyle hizmet veriyor.


Açılışa özel fırsatlar
17-18-19-20 Eylül günlerinde mağazayı ziyaret edenler, açılış hafta sonuna özel avantajlardan yararlanacak. Bu tarihler boyunca mağazadan alışveriş yapan Crate and Barrel Card sahipleri, tüm alışverişlerinde 2 kat puan kazanacak. Crate and Barrel, yüzde 10 puan avantajının yanı sıra, 4 gün boyunca satışlarından elde edilen gelirin bir kısmını, Gönül Payı Platformu’nun iş birliği içinde olduğu UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne bağışlayarak çocukların eğitimine müşterileri adına katkı sağlayacak.

Ankara’daki ilk Crate and Barrel mağazasının açılışına dair açıklama yapan Crate and Barrel Türkiye ve Rusya CEO’su Nur Akgerman, şunları söyledi: “Crate and Barrel olarak, 2014 yılı Mayıs ayında Avrupa’daki ilk mağazamızın kapılarını Zorlu Center’da açarak başlattığımız Türkiye operasyonumuz Akasya Acıbadem ve İstinyePark mağazalarımızla kısa sürede genişledi. Yemek odasından yatak odasına, mutfaktan salona kadar her ihtiyaca yönelik mobilya, mutfak gereçleri, sofra takımları ve aksesuarlar ile Crate and Barrel çatısı altında sunduğumuz şık, yalın ve işlevsel tasarımları, Next Level AVM’deki yeni mağazamızla Ankaralı tüketicilere ulaştırmaktan dolayı mutluyuz. Online alışveriş sitemizde İstanbul’un ardından en çok satışı gerçekleştirdiğimiz şehirde mağaza açmak ve Ankaralı müşterilerimizin de evlerinde ürünlerimizle yer almak bize heyecan veriyor. Sene sonuna kadar, ziyaretçi sayımızın ortalama 100 bine ulaşmasını hedefliyoruz.”

Crate and Barrel Türkiye olarak, markanın franchise operasyonları arasında en hızlı büyüyen pazar statüsünü kazandıklarını belirten Akgerman; “Hedeflerimiz doğrultusunda planlı ve hızlı bir büyüme gerçekleştirdik. Müşterilerimize, 3 TL’den 17 bin 500 TL’ye uzanan geniş fiyat yelpazesiyle, ortalama 80 bin ürün sunuyoruz. Ankara’daki yeni mağazamızla birlikte, toplam mağaza alanımız 7 bin 500 metrekareye ulaştı. Ankara mağazamızda istihdam ettiğimiz 50 kişiyle birlikte, Türkiye ve Rusya operasyonlarımızda yaklaşık 350 kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye’de yaptığımız yatırımlarla kısa sürede gerçekleştirdiğimiz hızlı büyüme ivmesine devam ederek, önümüzdeki dönemde İstanbul ve Ankara’nın dışında, İzmir ve Bodrum gibi şehirlerde yeni mağazalar açarak 2018 yılı sonunda Türkiye genelinde 7 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri