Cumhuriyet Terzihanesi Müzesi Palladium’da

31 Ekim 2014 Cuma

Dünyaca ünlü smokin ustası Levon Kordonciyan’ın, Palladium Ataşehir ile birlikte hayata geçirdiği Cumhuriyet Terzihanesi Müzesi özel bir davetle açıldı. Sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda ismin katıldığı bu özel gecede, Atatürk’ün smokin ve fraklarını diken birinci kuşak Levon Usta’dan kalan en özel terzihane koleksiyonları gün ışığına çıktı

cumhuriyet-terzihanesi-muzesi-palladiumda

Atatürk'ün smokin ve fraklarını diken Levan Kor¬don¬ci¬ya¬n’¬ın mes¬le¬ği¬ni 4 ku¬şak¬tır sürdüren Kordonciyan ailesi, yıllardır kurdukları Cumhuriyet Terzihanesi Müzesi hayalini 29 Ekim’de Palladium Ataşehir’de ilk defa hayata geçirdi. Sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda ismin katıldığı özel bir davetle açılışı yapılan müzede Cumhuriyet tarihinin çok önemli bir kesiti halkla buluştu. Resepsiyonun açılışında bir konuşma yapan 4’üncü kuşak Levon Kordonciyan, aynı ismi taşıdığı büyük dedesinin Atatürk’ün emriyle Paris’te bulunan dünyanın en önemli moda okullarından kabul edilen E. J. Malle Akademisi’ne gitmesiyle başlayan bu öykünün aynı zamanda Cumhuriyetin 91 yıllık tarihinin de çok özel bir kesiti olduğunu belirtti.

Devlet adamlarından starlara kadar herkes giydi
Kordonciyan şunları kaydetti: “Levon Usta, Paris’te 6 yıl kalarak jaket atay, bonjur, redingot ve frak dikimi eğitimi almış ve Türkiye’ye döndükten sonra Atatürk’ün kıyafetlerini dikmeye başlamış. Kordonciyan ailesi olarak o tarihten bu yana 4 kuşaktır smokin ve frak dikmeye devam ediyoruz. Dünyaca ünlü birçok önemli ismi giydirdik. Özel üretim kumaşımızla dikilen kıyafetleri giyen isimler arasında ABD Başkanı Barack Obama, Nobel töreninde Orhan Pamuk, James Bondlar’dan Sean Connery ve Daniel Craig, Baba filminde Marlon Brando, Soysuzlar Çetesi’nde Brad Pitt, Oscar törenlerinde Russel Crowe, Samuel L. Jackson, Hugh Jackman, Robert De Niro gibi çok sayıda isim yer alıyor. Ülkemizi bu şekilde temsil ettiğimiz için gurur duyuyoruz. Aile olarak, yıllardır hayalini kurduğumuz Cumhuriyet Terzihanesi Müzesi’ni Palladium Ataşehir’de hayata geçirdiğimiz için çok heyecanlı ve de mutluyuz. Bu müze sadece Kordonciyan ailesinin değil Cumhuriyetimizin terzihane tarihi müzesidir.”

İlk defa Palladium Ataşehir’de
Açılışta konuşan Plladium Ataşehir AMV Genel Müdürü Ayşen Yerşen de, “Kordonciyan ailesinin emek ve başarılarla dolu öyküsünü ilk kez halkımızla buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Birçoklarımızın bildiği bu özel hikaye Kordonciyan ailesinin tüm fertleri tarafından özenle korunmuş ve bugün Palladium AVM’de Türk halkıyla buluşmuştur. Bu özel buluşmanın bir parçası olmaktan büyük onur duyuyoruz” diye konuştu. Emre Kızılırmak’ın da görev aldığı 6 özel parçanın sergilendiği mini bir defilenin düzenlendiği geceye yoğun ilgi oldu. 29 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında ziyarete açık kalacak müzede, Cumhuriyet döneminden kalan özel smokin ve fraklar, birinci kuşak Levon Usta’nın kullandığı terzihane malzemeleri, dönemin şıklığını anlatan en özel fotoğraflar ile Atatürk’ün birçok fotoğrafında da görülen ve Levon Usta’ya hediye ettiği silindir şapkası ile bastonu da sergilenecek ürünler arasında yer alıyor. Tarihin çok özel bir sayfasına yapılacak bu seyahat 10 Kasım akşamına kadar Palladium Ataşehir’de ücretsiz olarak gezilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri