Danimarka’da mağazalarda nakit geçmeyecek

08 Mayıs 2015 Cuma

Danimarka gelecek yıldan itibaren restoran, mağaza ve benzin istasyonlarında nakit para kabul etmeyecek

danimarkada-magazalarda-nakit-gecmeyecek

Danimarka’da  önümüzdeki seneden itibaren restoran ve benzin istasyonlarında nakit para kabul edilmemesini öngören bir yasa yürürlüğe girecek.

Hükümetin ülkede dijital ticaret ve alışverişi artırmak için böyle bir çaba içine girdiği ifade edildi. Danimarkalılar yeni döneme şimdiden ayak  uydurdu. Ülkede hizmet veren “Danske Bank” isimli bankanın mobil ödeme uygulaması her üç kişiden birinde bulunuyor.

Başka bir deyişle, her 3 Danimarkalıdan 1'i hali hazırda nakitsiz döneme hazır durumda. Bankanın “MobilePay” isimli uygulaması Apple Pay ile benzer özelliklere sahip. MobilePay'i kullanan Danimarkalılar nakit veya kredi kartına ihtiyaç duymaksızın yaptıkları harcamaları akıllı telefonlarını cihazlara okutarak gerçekleştirebiliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri