Danone Türkiye’de 2 önemli atama

10 Mart 2016 Perşembe

Danone Türkiye Ülke İş Destek Birimi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne Pınar Çanakçı, Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin Pazarlama Direktörlüğüne’yse Pelin Aydoğdu atandı

danone-turkiyede-2-onemli-atama

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Türkiye İK Direktörü Pınar Çanakçı, mevcut görevine ek olarak Danone Türkiye Ülke İş Destek Birimi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne atandı. 1 Nisan itibariyle yeni görevine başlayacak olan Çanakçı, şu anki sorumluluklarının yanı sıra Danone’nin Türkiye’deki  4 şirketinin yetenek yönetimi, işe alım ve işveren markası yönetimi, gelişim programları, Danone Akademi, ücret ve yan haklar alanlarındaki strateji ve uygulamalarından da sorumlu olacak.

 

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin Pazarlama Direktörlüğüne de Pelin Aydoğdu atandı. Mart ayı itibariyle görevine başlayan Aydoğdu, Aptamil, Lactamil ve Bebelac markalarının pazarlama strateji ve uygulamalarından sorumlu olacak.


Pınar Çanakçı kimdir?
Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Çanakçı, yüksek lisansını UC Berkeley’de İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine 2001 yılında Mercer HR Consulting’te danışman olarak başladı. 2004 yılında Turkcell’de Ücret ve Yan Haklar Uzmanı olarak işe başladı ve sonrasında aynı bölümde müdürlük görevini üstlendi. 2008 yılı sonunda Kimberly-Clark firmasında Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmaya başlayan Pınar Çanakçı, bu görevine ek olarak 2009 yılında Kimberly-Clark Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne atandı. Çanakçı, Eylül 2012’den itibaren Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nde İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

 


Pelin Aydoğdu kimdir?
TED Ankara Koleji’nin ardından, ODTÜ Çevre Mühendisliği’nden mezun olan Aydoğdu, Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yaptıktan sonra 2004 yılında Danone Anne Bebek Beslenmesi’nde Marka Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2007’de Aptamil Kıdemli Marka Müdürü olan Aydoğdu, 2009’da Amsterdam’daki Nutrica Genel Merkezi’nde çalışmaya başladı. 2012’de tekrar Türkiye’ye dönerek Medikal Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlenen Aydoğdu, 2013 yılından bu yana Kategori ve Kanal Yönetim Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri