Datalogic yeni ofisiyle Türkiye'de

15 Nisan 2014 Salı

Endüstriyel otomasyon ve otomatik veri toplama sektörünün lider firması Datalogic, yeni yatırımıyla Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) pazarındaki varlığını güçlendirmeyi ve Türkiye'deki OT/VT sektörünün ihtiyaçlarını satış, teknik ve idari destek birimleriyle karşılamayı amaçlıyor. Datalogic Türkiye’nin 2014 yılı pazar hedefi, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 43’lük büyüme ve ciro hedefi de yaklaşık 6 milyon dolar

datalogic-yeni-ofisiyle-turkiyede

40 yılı aşkın deneyimi, binden fazla patenti ve 30 ülkedeki ofisiyle dikey pazarlara yönelik inovasyon temelli veri toplama çözümleri geliştiren Datalogic, İstanbul'da açtığı yeni ofisiyle Türkiye'de de hizmet vermeye başladı.

Dünya çapındaki süpermarket, havalimanı ve postanelerin üçte birinde kullanılan çözümleriyle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve iş verimliliğini artıran Datalogic, perakende, üretim, taşımacılık, lojistik ve sağlık sektörlerinde otomatik veri toplama ve endüstriyel otomasyon sistemlerinde uzmanlaşıyor. Datalogic, dünya çapında lider bir toplam çözüm sağlayıcı olarak, barkod okuyucu, mobil terminaller, sensörler, sanal görme ve lazer markalama sistemleri gibi yenilikçi teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

Türkiye'nin Datalogic ürün ve hizmetleri açısından gelecek vadeden bir ülke olduğunu belirten Datalogic Kurumsal İş Geliştirme Bölümü CEO’su ve Datalogic ADC Avrupa ve Gelişmekte Olan Bölgelerden Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Valentina Volta, Datalogic Türkiye ile ilgili şunları söyledi: “Geniş bir yelpazeye yayılan üstün nitelikli ürün ve hizmetlerimizin, perakende, üretim, taşımacılık, lojistik ve sağlık sektörlerinde önemli fırsatlar yaratacağını öngörüyoruz. İstanbul'da açtığımız yeni ofisimizle müşterilerimize daha yakın olacak ve giderek artan ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak çözümler geliştireceğiz. Bölgedeki genel büyüme göstergelerinden umutlu olduğumuz gibi, Avrupa ve Asya arasında köprü oluşturan bir noktada faaliyet göstereceğimizden dolayı son derece mutluyuz.”

2017’de yaklaşık 10 milyon dolarlık ciro hedefi
Datalogic Türkiye Ülke Müdürü Argun Erşen ise, Oto ID pazarına yönelik ürün ve çözümlerinin dünya piyasalarındaki liderliğine değinerek Türkiye’deki büyüme hedeflerini açıkladı: “Dünya çapında ADC pazar payımız yaklaşık yüzde 10. pos perakende okuyucularda da yüzde 32.8'lik bir pazar payı ile dünyada bir numarayız. EMEA’da ise yüzde 42.4’lik pazar payımız ile birinci sıradayız. El tipi ve sunum okuyucuları segmentinde, yüzde 33.8'lik pazar payı ile EMEA’da birinci, yüzde 16.8'lik pazar payı ile dünya çapında üçüncü sıradayız. Mobil terminaller ve kendi kendine alışverişte de yüzde 8'lik pazar payımız, bizi EMEA’da üçüncü, yüzde 4'lük pazar payımız ise dünyada üçüncü sıraya taşımış durumda. Datalogic son zamanlarda dünya çapındaki atılımlarını hızlandırırken, biz de aynı doğrultuda Datalogic Türkiye olarak bu yılki büyüme hedefimizi geçen yıla oranla yüzde 43 olarak belirledik. Datalogic Türkiye’nin 2014 ciro hedefi ise 5 milyon 865 bin dolar. Türkiye’deki müşterilerimize OT/VT alanında benzersiz hizmet ve çözümler sunarak, bu rakamı 2017’de 9 milyon 729 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri