Decathlon yaka değiştiriyor

09 Ocak 2015 Cuma

800’den fazla mağazasıyla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon, Anadolu Yakası’ndaki ilk, Türkiye’de ise onuncu mağazasını Nisan 2015’te Brandium’da açacak! Ardından Antalya, Gaziantep, Bursa ve Trabzon'da 2015 yılı içerisinde Decathlon mağazasına kavuşacak

decathlon-yaka-degistiriyor

Ankara Kent Park, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, İzmir Optimum, Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Mall of İstanbul, Bodrum Midtown Ortakent’te olmak üzere Türkiye'de toplam 9 megaspor mağazası bulunan Decathlon’un Türkiye yatırımları hız kesmiyor. Spor tutkusunu yaymaya hızla devam eden Decathlon, Türkiye’deki onuncu mağazasını Nisan 2015’te Ataşehir Brandium’da açacak.  Anadolu yakasının ilk, İstanbul’un dördüncü Decathlon mağazası olan Brandium mağazası sporseverlere 2 bin 100 metrekare alanda 65 farklı spor dalından yaklaşık 75 bin ürün sunacak.

Anadolu yakasında yaşayanların tüm spor dallarıyla ilgili binlerce ürünü aynı çatı altında bulabilecekleri mağazada sporseverler yeni sporlar da keşfedebilecek. Yıl boyunca Decathlon Spor Festivali gibi pek çok spor etkinliğine de ev sahipliği yapacak olan Decathlon Brandium mağazasında bisiklet, paten, golf, masa tenisi gibi farklı sporlar da denenebilecek. Brandium mağazasıyla birlikte Decathlon’un Türkiye’deki ekibi de bin 200 kişiye ulaşacak.

20 ülkede 800’ü aşkın mağazası bulunan, cirosu 6,5 milyar Euro olan ve tüm dünyada 55 bin çalışanı bulunan Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Trekkingden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar farklı spor dallarında kimisi dünyaca ödüllü ürünlere sahip olan Decathlon’un en büyük özelliği, profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve en kaliteli spor ekipmanlarını mümkün olan en düşük fiyatlarda sunuyor olması. 65 farklı spor dalında amatörden profesyonele, çocuktan yetişkine, her bütçeye uygun spor ekipmanları, spor tekstilleri ve aksesuarları Decathlon mağazalarında sporseverlerle buluşuyor.

“Türkiye, 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu. Türkiye’de mağaza sayımızı hızla arttırmayı planlıyoruz” diye konuşan Decathlon Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui sözlerine şöyle devam etti, “İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor; sağlıklarına, bedenlerine giderek daha çok dikkat ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Mersin ve Bodrum mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük; bu çerçevede sporu daha da yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye’ye daha fazla yatırım yapıyoruz. Amacımız Türkiye’de yılda 4-5 mağaza açmak. Tüm büyükşehirlerde olmak istiyoruz. Brandium mağazamızın ardından İstanbul Anadolu yakasında kısa süre içinde bir mağaza daha açmayı planlıyoruz. Antalya, Trabzon ,Bursa ve Gaziantep de 2015 yılında Decathlon mağazasına kavuşacak!”

Türkiye’de 2006 yılından beri üretim yaptıklarını söyleyen Boualaoui, “Decathlon’un pek çok ürün grubunun üretimi 50 mühendisin dâhil olduğu Türkiye’deki üretim ofisimizde yapılıyor ve bir bölümü ihraç ediliyor. Türkiye’de üretilen ürünlerin dünya üretimindeki payı yüzde 4,2” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri