Deniz dostu Dardanel

25 Kasım 2013 Pazartesi

Dardanel, ton balığı ürünleriyle sürdürülebilir denizcilik, çevrenin ve doğal yaşam alanlarının korunması açısından önem taşıyan Deniz Dostu belgesini aldı

deniz-dostu-dardanel

Türkiye'nin önde gelen su ürünleri firmalarından Dardanel Önentaş Gıda, ton balığı ürünleriyle sürdürülebilir denizcilik, çevrenin ve doğal yaşam alanlarının korunması açısından önem taşıyan “Friend of the Sea” (Deniz Dostu) belgesini aldı.

Tarafsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen izlenebilirlik denetimleri sonucunda Dardanel ürün grubu “Friend of the Sea” çevre dostu etiketini taşımaya hak kazandı. Sürdürülebilir avcılık yöntemleriyle avlanan ton balıklarıyla üretim yapan Dardanel, 50 ülkede 350’nin üzerinde şirketin ürünlerine bağımsız denetimler sonucunda verilen “Friend of the Sea” sertifikalı ilk Türk ton balığı şirketi oldu.

Balıklarını sadece Friend of the Sea sertikalı filolardan tedarik ettiklerinin altını çizen Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, “Türk ve Avrupalı tüketicilerin, sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı her geçen gün artıyor. Dardanel, çevrenin ve deniz yaşamının korunmasını her zaman öncelik olarak gördü. Bu nedenle daha fazla tedarikçinin ‘Sürdürülebilir Balıkçılık İlkeleri’ne uyarak, filolarının Friend of the Sea’nin sıkı denetimlerinden geçebilmesini umuyoruz” dedi. Ürünleri tüketiciler tarafından pratik, lezzetli, sağlıklı ve kaliteli bulunan Dardanel, Türkiye’nin en sevilen markaları arasında yer alıyor.

Kaynak: KobidenGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri