AYD AVM Tüketici Algı Araştırması açıklandı

10 Ocak 2013 Perşembe

AYD “AVM Ziyaretçisi Büyüteç Altında’’ başlığıyla 2012 yılında AVM’leri ziyaret eden tüketicilerin görüşlerini, tercihlerini, duygularını Organize Perakende Sektörü’ne rehber olması amacıyla araştırıp dördüncü kez kitap haline getirdi

ayd-avm-tuketici-algi-arastirmasi-aciklandi

AYD – GfK Türkiye işbirliğiyle, GfK Türkiye’nin araştırma sponsorluğuyla Türkiye genelinde yapılan “AVM Ziyaretçisi Büyüteç Altında IV” araştırması sonuçları bugün (10 Ocak) AYD tarafından Conrad Otel’de düzenlenen “Algı Konferansı”nda detaylı olarak açıklandı. Konferans, AYD üyeleri, perakende sektörü temsilcileri, danışmanları, tedarikçileri, diğer ilgililer ve medya temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

AYD Algı Konferansı IV, AYD Başkanı Hakan Kodal’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konferansın ilk konuşmacısı özel olarak davet edilen ‘Tüketicinin Erkan Abisi’ Erkan Çelebi oldu. Daha sonra araştırma sponsoru GfK Türkiye’nin Genel Müdürü Fulya Durmuş’un konuşmasının ardından İş Geliştirme Yöneticisi Hakan Döngel ve Kalitatif Araştırmalar Proje Yöneticisi Yeşim Yaşa’nın sunumlarıyla sürdü.

Araştırma, Konferansın araştırma sponsoru GfK Türkiye uzmanlarınca detaylarıyla tüm katılımcılara sunuldu ve yorumlandı. Kalitatif ve kantitatif tekniklerden birlikte faydalanılarak yapılan araştırma için kantitatif araştırma kapsamında Türkiye genelinde 20 ilde, bin 565 kişiyle yüz yüze görüşüldü ve “GfK Shopper Matrix” modeli kullanıldı. Kalitatif aşamada ise “GfK Sociolog.dx” modeli kullanılarak değişik segmentlerdeki alışverişçi iç görüleri online platformda irdelendi.

Konferans GfK CEE-META (Orta ve Doğu Avrupa & Ortadoğu – Türkiye – Afrika) Bölgesel Takım Lideri / INCOMA GfK Genel Müdürü Tomas Drtina’nın ‘Yeni Nesil Alışverişçilerin Perakendeciler Ve AVM’ler Üzerindeki Etkileri’ konulu konuşmasıyla sona erdi. Konferans sonrası “2013’e Merhaba” kokteyli gerçekleştirildi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri