AYD Mapic Yemeği markaların buluşma noktası olacak

18 Kasım 2015 Çarşamba

Uluslararası Yatırımcılar, Türk Yatırımcılar ve Perakendeciler “Geleneksel AYD MAPIC Yemeği”nde bir araya gelecek

ayd-mapic-yemegi-markalarin-bulusma-noktasi-olacak

Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı ve dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende buluşması Mapic 2015, Fransa –Cannes şehrinde 8 bin 400’ün üzerinde katılımcıya 18-20 Kasım günleri arasında ev sahipliği yapacak.  Etkinlik kapsamında Uluslararası yatırımcıların, Türk yatırımcılar ve perakendecilerle bir araya geleceği “Geleneksel AYD Mapic Yemeği” bu akşam (18 Kasım) Majestic Barriere Hotel’de gerçekleştirilecek. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Mapic yemeğine çoğu yabancı yatırımcı 200’den fazla davetli katılacak.


Mapic kapsamındaki bir diğer Türkiye etkinliği ise 19 Kasım’da saat 14.30’da fuar alanında uluslararası katılımcıların da katılacağı bir oturumla gerçekleştirilecek. AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün moderatörlüğünde yapılacak olan “Türkiye Daha İyi, Daha Hızlı, Daha Güçlü” isimli oturumun konuşmacıları Rönesans Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Zorlu Yatırım Genel Müdürü Didem Aydın ve Imax Başkan Yardımcısı Dolci Giovanni olacak.


“Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri perakende ve AVM”
Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, özellikle son 10 yıldaki büyüme rakamlarıyla Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri haline gelen perakende ve AVM sektörlerinin, yatırımcıların da gözdesi olduğuna işaret ederek,  Mapic gibi önemli organizasyonların yabancı AVM ve ticari gayrimenkul yatırımcılarının yanı sıra global perakende markalarının da dikkatini Türkiye’ye çekmesi bakımından büyük önem taşıdığını vurguladı. Yabancı yatırımcıların 2015 yılında Türkiye'deki toplam AVM yatırımlarının 14 milyar dolara ulaştığını belirten Belgü, şöyle devam etti: “Son 6 yıl ortalaması 9,4 milyar dolar olan doğrudan yabancı sermaye girişlerinin yıllar itibariyle değişmekle beraber yüzde 10 ile 15'lik kısmının AVM’lere geldiğini söyleyebiliriz. Bizler hedeflediğimiz yolda ilerliyoruz. Bugün baktığımızda doğrudan yabancı yatırımların, toplam AVM sayısının yüzde 23'ünü, toplam yatırım büyüklüğünün ise yüzde 31'ini oluşturduğunu görmekteyiz. Mapic organizasyonunun da, Türkiye’ye bu yabancı ticari gayrimenkul yatırımlarının ve tüm dünyada önemli yer tutan ve henüz Türkiye’ye gelmemiş global markaların kazandırılması ve Türkiye dışında açtıkları mağazalarla globalleşme yolunda ilerlemiş ve aynı yola çıkmak isteyen Türk markalarına destek noktasında oldukça önemli bir rol oynadığını düşünüyorum.”


Mapic 2015’e dair kısa notlar:
- 18-20 Kasım günleri arasında Fransa Cannes’da gerçekleştirilecek Mapic 2015’te 74 ülkeden 100 şehir temsil edilecek. 2 bin 400 perakendeci, 700 stant katılımı, 2 bin 300 geliştirici, 340 yatırımcı şirket bir araya gelecek. 12 bin metrekarede düzenlenecek fuara 8 bin 400’ün üzerinde ziyaretçi bekleniyor.
- Mapic’in bu yılki konsepti “Dijitalin Perakende Sektörüne Etkisi”
- Mapic 2015’te 25’ten fazla oturumda 100’ün üzerinde lider, konuşmacı olarak yer alacak.
- Mapic 2015’e katılan büyük AVM yatırımcıları arasında BAE’den Majid Al Futtaim,  Katar’dan PlaceVendome, İran’dan İran Mall, Nijerya’dan South Energy, Çin’den WandaGroup, Singapur’dan CapitamaallsAsia, Avrupa’dan Hammerson, Westfield, Klepierre, Unibail-Rodamco, ECE ve Sonea Sierra bulunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri