BMD Başkanı Doğan: Eylemler zarar vermedi

07 Haziran 2013 Cuma

Hüseyin Doğan, İstiklal Caddesi’nde mağazaların Gezi eylemleri yüzünden kısa süreli sıkıntı yaşadığını belirterek, “Çoğunluk sağduyulu, mağazalar açıldı. Çok büyük zarar olmadı” dedi

bmd-baskani-dogan-eylemler-zarar-vermedi

Gezi parkı eylemlerinin ekonomik faturasıyla ilgili her cepheden farklı bir ses geliyor. Kimileri Borsa İstanbul’daki şirketlerin değerinin 70 milyar lira düştüğünü, kimileri alışveriş merkezlerinde ciroların yüzde 30-90 arasında düştüğünü iddia ediyor.

Eylemlerin göbeğindeki İstiklal Caddesi’nde de her yerin harap olduğu, dükkanların ve mağazaların kapalı olduğundan şikayet edildi. İstiklal Caddesi’ndeki mağazaların başlangıçta sorun yaşadığını belirten Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Hüseyin Doğan, “Ama bu sıkıntı çok sürmedi. Kalabalık var ama çoğunluk sağduyulu ve zarar verici tarzda eylem yapmıyorlar. Mağazalar açıldı” dedi.

Psikolojik olarak alışverişin bu tip olaylardan etkilenmesinin normal olduğunu kaydeden Doğan, iddia edildiği gibi çok büyük zararların söz konusu olmadığını vurguladı. Doğan, “Bazı şeyler abartılıyor. Birkaç üyemizde başta sıkıntılar yaşandı ama şimdi herkes dükkanlarını açtı. Çok büyük zarar yok. Duvarlarda yazılar, kırılan cam ve kepenkler oldu. Ama herkes toparlandı ve hayat devam ediyor. Herkes bu olayların en kısa sürede atlatılacağı kanaatini taşıyor” diye konuştu.

Önce can sonra mal
Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Başkanı Mehmet Nane, kendi mağazalarının eylemlerde zarar görmediğini söyledi. Nane, “İstiklal Caddesi’nde sıkıntı yaşayanlar oldu. Biz başından itibaren talimat verdik, “Polis de olsa eylemci de olsa kapıları kapatmayacaksınız. Bizim için önce can önemli, mal sonra gelirdedik. Nitekim hem Beyoğlu hem Beşiktaş mağazamız kapılarını herkese açtı” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: Necla Dalan / Vatan


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri