Güvenilir firmalar ödüllendirildi

16 Eylül 2013 Pazartesi

Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği (UGGD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde “Tarladan Sofraya Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu” ele alındı

guvenilir-firmalar-odullendirildi

İstanbul Yıldız Şale Sarayı’nda organize edilen zirvede, yerli ve yabancı çok sayıda firma temsilcisi bir araya gelirken, güvenilir gıda konusunda öncü olan firmalara ödül verildi.

Topraktan sofraya ürün ele alındı
Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde 'Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam' ana teması ile sektörün geleceği masaya yatırıldı. Zirvede başkanlığını Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör’ün yaptığı “Tarladan Sofraya Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu” konulu panelde Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, Özen Grup Genel Müdürü Cemal Özen ve Dokap Başkanı Ekrem Yüce güvenilir gıdanın sağlıklı yaşama olan etkilerini anlattı.

Zirve marka haline geldi
Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi Koordinatörü Kadir Gürbüz, her geçen yıl büyüyen güvenilir gıda sektöründe Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nin önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, zirveye katılımın her geçen yıl arttığını söyledi. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden de zirveye katılım olduğunu aktaran Gürbüz, güvenilir gıda konusunda farkındalık oluşturan zirvenin artık marka haline geldiğini bildirdi. Gürbüz, güvenilir gıda konusunda gerek tüketicileri bilinçlendirmek gerekse güvenilir gıda imal eden firmaları yüreklendirmek için çalışmaların süreceğini belirtti.

Örnek firmalar ödüllendirildi
Bağımsız bir seçici kurul tarafından denetim raporları ve analiz sonuçlarına göre belirlenen firmaların temsilcilerine Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi sonrasında ödülleri verildi.

Zirve sonrasında Yılın Gıda Perakendecisi Ödülü Makro Market’e, Yılın Girişimcisi Ödülü Mopaş Market’e, En İyi Ambalaj Ödülü Torku Tereyağı Kâsesi’ne, Güvenilir Marka Ödülü Torku’ya, Uluslararası Başarı Ödülü Konya Şeker’e, En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü 10 Milyon Fidan dikimi projesiyle Konya Şeker’e, İnovasyon ve Arge Ödülü Beta Ziraat’a, Güvenilir Gıda Ödülü Panagro’ya, En Doğal Gıda Üretimi Ödülü Konya Şeker’e verildi.

Bunun yanı sıra, Yenilikçi Gıda Teknolojisi Ödülü Panagro Beyaz Peynir Üretim Hattı’na, Güvenilir Gıdaya Katkı Sağlayan Teknolojiler Ödülü Redokslab’a, Sirke Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Fersan’a, Çiğ Köfte Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Tatlıses Çiğköfte’ye, Zincir Restorantlar Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Özcanlar Köfte’ye, Reçel Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Seğmen Reçelleri’ne, Maden Suyu Kategorisinde  En Doğal Gıda Üretimi Ödülü Beypazarı Maden Suyu’na, Unlu Mamüller Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Undano’ya, Piliç Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü CP Piliç’e, Yumurta Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Ergör Yumurta’ya, Baharat Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Mevsim Baharat’a, Teknoloji Ödülü Fark Bilgi İşlem’e verildi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri