İstanbul PERDER: Ramazanda zam değil indirim var

05 Temmuz 2013 Cuma

Yaklaşan ramazanla ilgili bir açıklama yapan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, organize perakendecileri bir araya getiren İstanbul PERDER üyelerinin ramazan ayında zam değil, indirim uygulayacağını söyledi

istanbul-perder-ramazanda-zam-degil-indirim-var

İstanbul PERDER’e bağlı bin 36 şube ile ortalama 20 yılı aşkın süredir bu mesleği icra eden yerel ve organize perakendeciler olarak ülkedeki manevi ve kültürel değerleri çok daha iyi anlayabildiklerini düşündüğünü anlatan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, neredeyse her bir markanın o bölgeyle özdeşleşerek geçmişte bakkalların kurmuş oldukları ilişkilerin yerini  aldığını ve toplumun güvenini kazanarak son 3-4 yıldır en iyi büyüyen kanallardan birisi olduğunu dile getirdi.

Yerel organize perakendeciler olarak bu güvene layık olabilmek için sürekli kendini yenileyen ve insani yaklaşımlarını her geçen gün artıran bir anlayış sergilediklerini kaydeden Biçen, “Bu çerçevede İstanbul PERDER üyeleri olarak ramazan ayında fiyatlarda artış değil indirim yapmayı düşünüyoruz. Normalde günün her saatine yayılan alışverişlerin, ramazan ayı içinde belirli saatlere toplanması hizmet kalitesi açısından belli sorunlar doğursa da, tüm PERDER üyeleri bu sorunları minimize edecek çalışmalarıyla hazır” dedi.

Ramazan ayında en çok tüketilen temel ürünler hakkında, yıl içerisindeki bazı finansal gelişmeleri anlatan Biçen, şunları anlattı: “Olumsuz hava koşullarına bağlı olarak Çin, Arjantin, Kanada gibi birçok ülkede üretimin gerilemesi, ürün rekoltesinin azalması sonucu bu yıl bakliyat fiyatlarında yüzde 25-30’luk bir artış meydana geldi. Örneğin, Çin fasulye ekmediği için üründe yüzde 30 fiyat artışı oldu. Pirinçte iç piyasadaki Osmancık ve Gönen fiyatlarında artış olmasının nedeni dış piyasadan gelen ithal pirinçlerin dengeleri bozması. Özellikle GDO söylemleri ithal pirinç ithalatını azalttı, iç talebi arttırdı. Arz ve talebe bağlı artışlar kaçınılmaz oldu. Bu zamların daha önce yapıldığı, bu döneme ait değil.”

Ramazanın özellikle yaz aylarına denk  gelmesiyle daha çok tüketilen sebze meyve fiyatlarının, seranın bitiş ve tarlanın başlangıç dönemine denk gelmesi nedeni ile her geçen gün aşağı yönlü olacağı bir döneme girildiğini hatırlatan Biçen, “Ramazan döneminde en çok et ürünlerininin satışı artıyor. İçecek ve çorba tarzı ürünlerde satışı artan kategoriler olarak önümüze çıkıyor. Et ürünlerinde kısmi de olsa fiyat hareketliliği gözüküyor, fakat bu hareketliliğin kesinlikle perakendeden kaynaklanmadığının altını çizmek istiyorum. Yapılan müşteri analizlerinde en yüksek trendlerden bir tanesi geçmişe özlem duygusu olduğu için, özellikle ramazan aylarında bu duyguları yaşatmak anlamında çeşitli çalışmaların yapılması kanaatindeyim” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri