Perakendeciler, 'Mağazacılar Günü’nde buluşacak

11 Aralık 2014 Perşembe

12 Aralık Mağazacılar Günü’nün bu yıl tüm Türkiye’de kutlanacağını bildiren Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük, federasyon üyesi olan derneklerden AYD, BMD, GPD, KMD ve TURYİD’in çeşitli etkinliklerle bu özel günde yer alacağını söyledi

perakendeciler-magazacilar-gununde-bulusacak

Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile sektörünün önde gelen dernekleri, tüm dünyada yayılmaya başlayan “12 Aralık Mağazacılar Günü”nü Türkiye’de de kutlayacak.

TAMPF Başkanı Vahap Küçük, yaptığı açıklamada ilk kez 2011’de Hindistan’da kutlanmaya başlanan 12 Aralık Mağazacılar Günü’nün sektör içindeki birlik ve aile duygusunu geliştirip zenginleştireceğini söyledi.

Federasyon çatısı altında yer alan Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) ve Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) üyelerinin çeşitli etkinliklerle Mağazacılar Günü’nü kutlayacağını anlatan Küçük, perakende sektörünün 2 milyon çalışanla ülkede lider konumda olduğunu söyledi.

‘Başarımızda en büyük pay çalışanlarımızın’
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Küçük, “Büyük markaları büyük markalar yapan göz alıcı mağazaları, son teknoloji kasa ve rafları, şahane vitrinleri ya da efsane ürünleri değil içerisindeki çalışanlarıdır. Her yıl ülke ortalamasının üzerinde büyüyen Türk perakende sektörünün elde ettiği bu başarıda en büyük paya sahip olan çalışanımızla Mağazacılar Günü’nü kutlayacağız. TAMPF olarak 700 binden fazla çalışanı, 100 milyar dolar ciro hacmini ve 59 bin mağazayı temsil ediyoruz. Ülkemizdeki perakende sektörünün tamamına baktığımızda ise 2 milyon çalışan ve 300 milyar dolar ciro ile Türkiye’nin lider sektörü konumundayız. 2011 yılında Hindistan’da başlatılan Retail Employees’ Day (Mağazacılar Günü), geçen sene Boyner Grup tarafından kutlanmıştı. Ancak TAMPF olarak, bugünü sektörümüzün tamamı için sahiplenip büyütmeye karar verdik. Onlar, en kolayından en zoruna müşterilerimizin isteklerini yerine getirerek sadece gönlümüzün değil, markalarımızın da yıldızı oldular. Mağazacılar Günü ile birlikte, perakende sektöründe emek veren mağaza çalışanlarına teşekkürlerimizi sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Küçük ayrıca, federasyon olarak Türkiye modern perakende sektörünün sürdürülebilir gelişiminin altyapısını oluşturup, sektörün ülke ekonomisindeki konumunu daha ileriye taşımayı ve uluslararası platformdaki yerini güçlendirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Perakende ekonominin lokomotifi
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, “Alışveriş merkezlerindeki iş ortaklarımız olan mağazalarımızın çalışanlarının ve tüm sektörün 12 Aralık Mağazacılar Günü’nü kutluyorum. Perakendenin ülke ekonomimizin lokomotif sektörlerinden biri haline gelmesinde verdikleri hizmetle çok büyük katkıları olan mağaza çalışanı arkadaşlarımızın her birine tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çalışanlar markaların yüzleri
Birleşik Markalar Derneği Başkanı Hüseyin Doğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi, “Markaların tüketiciyle olan temasında ve etkileşiminde en önemli unsur mağazadaki ekiplerimiz.  Markanın imajı ve tüketiciler tarafından kendisine verilen değer, yoğun olarak mağazalarda şekilleniyor. İşte bu açıdan, markalar olarak bizler de mağazalarda çalışan arkadaşlarımızı markalarımızın yüzü kabul ediyor, onlara ayrı bir özen gösteriyoruz. Bu özel günde, markalarıyla bir bütün oluşturan ve markalarına değer katan tüm mağaza ekiplerini kutluyorum.”

‘77 milyona hizmet verenleri kutluyorum’
Gıda Perakendecileri Başkanı Nihat Özdemir ise konuyla ilgili olarak şöyle konuştu, “77 milyon insanın temel ihtiyacını karşılamak için her gün, günün 24 saati mağazasına, marketine, restoranına gelip, güler yüzle müşterisini karşılayan, sağlıklı, kaliteli, bol çeşitli ürünlerimizi özenle ve titizlikle müşterilerimizin beğenisine sunan, perakendeciliğe gönül verip bu heyecanı sonuna kadar yaşayan ve yaşatan tüm perakendecilerimizi gönülden kutluyorum.”

‘12 Aralık gelenekselleşecek’
Kategori Mağazacıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, “Mağazacılar gününün gelenekselleşmesini ve her yıl tekrar kutlanmasını diliyoruz” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri