Sektörün verimlilik kapıları YZB’de aralanacak

12 Nisan 2016 Salı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen ve organize gıda sektörünün en büyük organizasyonu Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2016, 13-14 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. Verimlilik ana temasıyla gerçekleşecek YZB 2016’da Karaman Milletvekili, Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, çiftçilerin birlikten doğan başarı hikâyesini anlatırken, “Birliğin Bereketi”ne dikkat çekecek

sektorun-verimlilik-kapilari-yzbde-aralanacak

Organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve konferans organizasyonu olan Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2016’nın 8’incisi bu yıl 13-14 Nisan günlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi‘nde yapılacak. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen YZB 2016, üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar on binlerce paydaşı “Verimlilik” teması altında buluşturacak. Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından iki günlük bir programla gerçekleştirilecek organizasyon önceki yıllarda olduğu gibi fuar ve konferans olmak üzere iki ayrı bölümde yapılacak. Ayrıca “Perakendenin En Başarılı Fikirleri” de YZB kapsamında düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.


Konferansın konuşmacılarından Karaman Milletvekili Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Birliğin Bereketi: Bir Kalkınma Hikayesi” konulu konuşmasında, çiftçilerin birlikten doğan başarı hikayesini anlatacak. Recep Konuk, omuz omuza veren ve kooperatif çatısı altında bir araya gelen on binlerce çiftçiyi başarıya taşımış, geleceği kurgularken, ekonomik süreçte çiftçiyi etkin aktör haline getirmiş Konya Şeker’in ve kooperatif çatısı altında kurulan birlikten doğan Torku’nun başarı hikâyesini YZB 2016’da katılımcılarla paylaşacak.

 

Organizasyonda Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel ilerlemenin ve inovasyonun hız kesmediği bir dönemde iş yapmanın zorluklarına dikkat çekecek. Yüksel, “Rekabetin Yıkıcı Platformu: Bilgi” başlığı altında, bilginin ve ilerlemenin artık büyük veriden geldiği günümüz iş dünyasında dikkatle izlenmesi gereken yenilikçi uygulamalarla bunlardan alınacak dersleri anlatacak.


Vodafone Türkiye Ticari Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ da konferansın katılımcılarıyla “Yeni Nesil Perakende” süreçlerini anlatırken, başarı kazanmış uygulamaları yerel ve küresel örneklerle paylaşacak. M. Sinan Kızıldağ, bir teknoloji şirketinin bakış açısıyla mobil teknolojinin perakende sektörüne getirdiği kolaylıkları, gıda perakendecilerinin kendileri için en uygun çözümü nasıl seçebileceklerine ilişkin ipuçlarını verecek.


Konferansın ikinci günü sahne alacak olan CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa ise “Perakende ne durumda ve sanayi nereyi gidiyor? Uluslararası piyasalar durgunluk mu bekliyor, çalkantı mı? Ama her şeyden önemlisi ne olacak bu Türkiye'nin hali?” sorularının yanıtlarını katılımcılarla birlikte masaya yatıracak. Deneyimli ekonomi gazetecisi Emin Çapa, yerli sermayenin yerel temsilcileri olan perakende sektörüne, gündeminin nabzını tutan bir uzmanın gözüyle bakarak ekonomik durum değerlendirmesi yapacak ve bu ekonomik ortamda verimli bir şirket olmak için dikkat edilmesi gerekenleri anlatacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri