TPF’nin eğitim seferberliği sürüyor

14 Eylül 2015 Pazartesi

Perakende sektörünün gelişimi, nitelikli eleman sıkıntısının önüne geçmek ve gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak adına Türkiye genelinde eğitimlereyeniden başlayan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) eğitim programlarını sürdürüyor

tpfnin-egitim-seferberligi-suruyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) bünyesinde, “Perakende insanla başlar, insanla biter” sloganıyla Türkiye genelinde sürdürülen eğitim programına yeni başlıklar eklendi. Üye şirketlerin büyüme, kârlılık ve verimliliklerini sürdürülebilir kılmak amacıyla bölgeye ve kuruma özel eğitimlerin kurgulandığı program kapsamında ‘Yönetim Becerileri’ ve ‘İnsan Kaynakları’ eğitimleri de verilecek. TPF'nin yeni eğitim dönemi için kurgulanan ve 2 ay süren eğitimler ilk olarak İstanbul PERDER'de hayata geçirildi. İstanbul PERDER genel merkezinde başlatılan eğitimler İştesizİnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Tuğba Camuzoğlu önderliğinde yürütülürken, TPF Eğitim Danışmanı Ekber Işık tarafından eğitimlerin önümüzdeki dönemde Türkiye geneline yayılacağı bilgisi paylaşıldı.


İlk hedef verimliliği ve yönetim becerilerini artırmak
TPF’ye bağlı marketlerde görevli yönetici ve yönetici adaylarının şirket içi tüm kaynakları en verimli şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla verilmeye başlanan “Yönetim Becerileri” eğitimi, 66 ayrı başlığı içeriyor. İletişim becerilerinin geliştirilmesi, takım çalışması, eğitimcinin eğitimi, toplantı yönetimi, zaman yönetimi, enerji ve motivasyon, etik kurallar, kriz ve değişim yönetimi, problem çözme ve karar alma, etkin liderlik modüllerinde oluşturulan eğitim, iki ay süresince haftada 1 gün gerçekleştirilecek. Takım çalışmaları, davranış testleri, skeç, atölye çalışmaları ve konuk eğitmen Fatih Galeri’nin katılımı ile güçlendirilen eğitim sonunda başarılı olan adaylar törenle sertifikalarına kavuşacak.


İK departmanında standardizasyon sağlanacak
Yeni eğitim döneminde verilmeye başlanan ‘İnsan Kaynakları’ eğitim programı TPF üyesi şirketlerde insan kaynakları alanında uzmanlaşmayı ve profesyonel yetiştirmeyi amaçlıyor. Uzman, orta ve üst düzey yöneticileri geliştirerek; İK alanında kariyer geçişi yapmak isteyenleri hedefleyen program 3 aşamada tamamlanacak. 50’nin üzerinde İK eğitim başlığının yer aldığı programda katılımcılar İK, iş analizi, tanımlamalar, işe alım, personel seçme, ücret, prim yönetimi, kariyer planlaması ve raporlama konularında eğitilecek. Ünlü radyocu Polat Labar’ın eşlik edeceği ve 2 ay kurgulanan eğitimlerde katılımcılar ayrıca uygulama, projelendirme, ölçme, değerlendirme gibi teknik ve raporlama konularında da eğitim alacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri