Desa, Osmanlı, İngiliz ve Bizans kültürlerini bir arada sunuyor

21 Eylül 2012 Cuma

Deri giyim ve aksesuar modasında 40’ıncı yılını kutlayan Desa’nın 2012-2013 sonbahar kış sezon koleksiyonları moda severlerin beğenisine sunuluyor. Dünyaca ünlü birçok markanın tasarımcısı olan Graeme Black ile sonbahar kış sezonu için işbirliği yapan Desa, yeni sezonda da oldukça şık, albenili ve iddialı tasarımlarla şimdiden Desa vitrinlerini süslüyor

desa-osmanli-ingiliz-ve-bizans-kulturlerini-bir-arada-sunuyor

Desa, 2012-2013 sonbahar kış yeni sezon koleksiyonlarında üç tema ile kendini gösteriyor. İngiliz, Osmanlı ve Bizans kültürlerinden ilham alınarak hazırlanan ve İngilizlerin spor giyim tarzıyla, İstanbul’un kültürü ve tarihini harmanlayan ana koleksiyon, “East Meets West”, “Grey Mists on the Bosphorus” ve “Byzantine Glow” adında üç temadan oluşuyor.

Doğu kültürünün grafiksel ve köşeli desenlerinden esinlenerek hazırlanan ilk tema “East Meets West”  siyah, beyaz, kahverengi ve yakut kırmızısı tonlarını harmanlayarak gösterişli, hacimli formların ön planda olduğu ve pürüzsüz derileriyle modern, lüks ve zarif bir dokunuş yaratıyor.

Boğazın büyüleyici kış renklerini temasına taşıyarak oluşturduğu “Grey Mists Of Bosphorus”, yumuşak gri, orman yeşili ve derin mavi tonlarında İngiliz giyim tarzının esintilerini yansıtıyor. Oxford tarzı ayakkabılardan ilham alınarak kurgulanan tema Osmanlının zenginlikleri ile birlikte uzak geçmişin hazinelerini modern hayatın içine taşıyor.

Görkemli bir Bizans şölenini andıran “Byzantine Glow” teması ise tarihin ışıltılı sayfalarından günümüze kızıl kahve, sıcak turuncu, safran, altın tonlarında farklı deri dokularının, kürk detayların bolca kullanıldığı deri çantalarda ve ceketlerde, saf bir ihtişamı İngiliz aristokrasisi ile dans ederek kurguluyor.

Uzun yıllar keyifle giyilen, kalitesi ve şıklığıyla fark yaratan parçalarıyla modaya yön veren Desa, 2012-2013 sonbahar kış koleksiyonu ile kadınları farklı kültürleri bir arada yaşatan tasarımların dünyasına sokuyor.

Alışveriş yapmak için vakitsizlikten yakınan moda tutkunları, www.desa.com.tr sanal mağazadan 7 gün 24 saat hizmet alabilme fırsatını kaçırmayın. Yenilenen tasarımıyla Desa markasının tüm 2012-2013 sonbahar kış ürün gruplarını detaylı olarak inceleyebilir ve doya doya sezon alışverişinizi yapabilirsiniz.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri