Dev isimler perakendeyi konuştu

18 Eylül 2014 Perşembe

BİM İcra Kurulu Üyesi ve COO Galip Aykaç, PepsiCo Türkiye Satış Başkan Yardımcısı Hüseyin Tulpar, Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan ve Yıldız Holding Perakende Grubu Başkanı Mustafa Yaşar Serdengeçti, JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş’ın moderatörlüğünde sürdürülebilirliği konuştu

dev-isimler-perakendeyi-konustu

BİM-Galip Aykaç: “Sürdürülebilirlik için en önemlisi karşılıklı güven ilişkisinin kurulması. Önce birbirimize güvenelim sonra detayları çoğaltabiliriz. BİM’in 1995’te başlayan ve günümüze kadar başarıyla gelen hikayesinde en önemli detay tedarikçilerimizi bir ortak gibi görmekten geliyor. Şeffaf şekilde sorunlarımızı ve isteklerimizi birbirimize anlattık. Sonra hem onlar hem de biz doğru işler yaparak büyümemizi sürdürdük. Bizimle çalışan üreticiler şu an Türkiye’nin dev üreticileriyle aynı büyüklüğe ulaştı.”

Metro-Kubilay Özerkan: “Biz sürdürülebilirliği; insana, çevreye ve hayvana saygı olarak gerçekleştirilen ticari hayat olarak adlandırıyoruz. Dünyada bu konuda zorlayıcı bir akım zaten var. Bu bir görev ve gelecek için bir yatırım. İlişkilere uzun vadeli bakmak gerek. ‘Müşteri bizim velinimetimizdir’ fikriyle hareket ediyoruz. Onların tüm isteklerine cevap vermeye çalışıyoruz. Tedarikçilerimizle de uyum içinde çalışıyoruz. Türkiye’nin meşhur tarımsal ürünlerini dünyaya tanıtıyoruz. Üreticilere doğru tarımı anlatıyoruz. Onların en iyi ürünleri vermesini sağlıyoruz. Böylece hem tedarikçilerimiz hem de biz işimizden daha iyi kazanıyoruz.”

PepsiCo-Hüseyin Tulpar: “Fayda gören performans sürdürülebilirlik kavramı açısından çok önemli. Birlikte sürdürülebilir değeri nasıl yaratabiliriz diye düşünmeliyiz. 7 adet yeme-içme kategorisinde 30 değişik şablondan bahsediyoruz. 206 bin yeme-içme anını belirledik. Binlerce promosyonu  artı değer katacak şekilde modellemeye çalışıyoruz.

Yıldız Holding-Mustafa Yaşar Serdengeçti: “64 fabrikada üretim yapıyoruz. Tüm perakendecilerin emrindeyiz. Perakendenin organizasyon yapısı ne gerektiriyorsa neye önem veriyorsa biz de bu şekilde üretim yapıyoruz. Onların isteklerini karşılıyoruz. Alışveriş canlansın diye promosyonlarımızı canlı tutuyoruz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri