Dijital çağ pazarlaması nereye gidiyor?

15 Nisan 2015 Çarşamba

Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Fuar ve Organizasyonu’na konuk olan Yıldız Holding Dijital Pazarlama Direktörü Nevgül Anbarlılar ve Project House Yönetici Ortağı Serhat Akkılıç, dijital çağ pazarlamasındaki bütünsel yönetim konusuna değindi

dijital-cag-pazarlamasi-nereye-gidiyor

Perakende sektörünün nabzını tutan YZB organizasyonu, hayatımızın her noktasına değinen sosyal medyayı da konuşmayı ihmal etmedi. Dijital mecraların markalara nasıl katkı sağlayacağına yönelik konuşan Nevgül Anbarlılar ve Serhat Akkılıç, markalara ipuçları verdi.

Dijitaldeki başarı kriterlerinin her geçen gün değiştiğini söyleyen Anbarlılar, “Tüketiciler, siz sosyal medyada var olun ya da var olmayın kesinlikle sizi konuşuyor. Hatta şöyle ki, tüketiciler birbirlerine sürekli sizin hakkınızda bir şeyler söylüyor. Tüketicilerin söyledikleri şeyler, sizin reklamlarda söylediğiniz söylemlerden çok daha etkili oluyor.” dedi.

“Sosyal medya, tüketicilerin nabzını tutma konusunda çok etkili olabiliyor.” diye konuşan Anbarlılar, “Türkiye’de 35 milyon facebook kullanıcısı var. Siz eğer bunu iyi kullanabilir ve özellikle şikayetleri bir skora çevirebilirseniz kazanan oluyorsunuz. Sosyal medya mecralarıyla tüketiciye temas etmiş oluyorsunuz. İnsanların sizinle konuşabilmesine imkan sağlıyor. Hesaplarınızı kontrol etmek, geri dönüşler yapmak zor fakat gerekli unsurlar. Ev hanımları marketlerin insertlerini toplayıp masaya döküp daha sonra en ucuz alışveriş listesini nereden yaparımı düşünüp alışverişini ona göre yapıyordu. Ancak şimdi bakıyoruz ev hanımları sosyal medya hesaplarından veya internet üzerinden marketlerin insertlerine ulaşıyor ve listesini hiç dışarıya çıkmadan yapıyor. Bu da işte sosyal medyanın veya dijital çağın önemini ortaya çıkıyor.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Dünyanın değiştiğine ve hızlı tüketim ürünlerinin sosyal medyada müthiş bir yer tuttuğuna değinen Akkılıç, “15 yıl önceki dünyayla bugünün dünyası bambaşka yerde. Şu an sosyal medya gerçekten hızlı tüketim ürünlerinde müthiş bir yer tutuyor. 4 yaşındaki çocuk dahi artık birçok sosyal medya hesabına dahil.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri