Dimes toplumsal hareket başlatıyor

09 Mart 2016 Çarşamba

Türkiye’nin lider içecek markalarından Dimes, sürdürülebilirlik alanında tüketici odaklı çalışmalara hız veriyor

dimes-toplumsal-hareket-baslatiyor

Dimes, 2016 yılında “Dönüşüm Doğamızda” konsepti ile gerçekleştirilecek çalışmalarda, tüketici iletişimi faaliyetleri ve farklı paydaşlarla ortak etkinlikler gerçekleştirecek. Çocuklar için eğlence ve eğitimi bir arada sunan ve geri dönüşüm deneyimi içeren iletişim çalışmalarının yanı sıra, dijital ve sosyal medyanın etkin kullanımı hedefleniyor. Çalışmalar kapsamında, Tetra Pak’ın 2004’te Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde başlattığı ve Dimes’in 2011 yılından bu yana destek verdiği Küçük Şeyler Doğayı Yeniler eğitimleriyle 2016 yılı içerisinde 10 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor. Bunun yanı sıra, önde gelen perakende zincirleriyle işbirliği içerisinde, farklı illerde satış noktası etkinlikleri, tüketici promosyonları ve saha aktiviteleri de planlanıyor.


Türkiye'nin ilk yerli sermayeli meyve suyu markası olan Dimes'in, Kurucusu M. Vasfi Diren’in çiftçinin emeğini ve toprağın bereketini katma değerli ürünlerle değerlendirmek düşüncesiyle 1958 yılında hayat bulduğunu vurgulayan Dimes Genel Müdürü Ozan Diren: “Kuruluş öyküsü Dimes’i her şeyden önce sürdürülebilirlik üzerine inşa edilmiş bir iş modeli ve marka kılıyor. Doğanın mucizesi ve tarım üreticilerinin emeğinin ürünü meyvelerin, herkes için, her zaman, her yerde ulaşılabilir olabilmesi, yeterli miktarda tüketilebilmesi için çalışıyoruz; insan sağlığı ve ülke ekonomisi için değer üretiyoruz. Bu ürünleri hayatına katan tüketicinin seçimi de, toprağı işleyen çiftçinin emeğine değer katıyor.” dedi.


Ozan Diren sözlerini şöyle sürdürdü: “Dimes, doğadan insana uzanan bir değer zinciri olma özelliği taşıyor. Bu zinciri, bugüne dek milyonlarca meyve fidanı yetiştirip dağıtarak desteklediğimiz üreticiler, iş ortaklarımız, çalışma arkadaşlarımız ve tüketiciler başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla el ele oluşturduk. Sürdürülebilirlik konusu bugün tüm dünyanın önceliği,bu durum, değer zincirimizi daha da önemli kılıyor. Sürdürülebilir çevre için olumlu bir fark ortaya koymanın en etkin yollarından biri, sektörler, kurumlar ve bireylerin ortak hareket edebilmesidir. Birlikte atılacak küçük adımların,  yapılacak küçük şeylerin, büyük değerlere dönüşmesi mümkün. Tüketicilerimiz, marka dostlarımızla el ele ilerlemeyi hedefliyoruz ve bunun için uzun soluklu bir plan yaptık.” Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri