Direklerarası eğlence M1 Merkez Adana’daydı

10 Temmuz 2015 Cuma

M1 Merkez Adana AVM’nin Anadolu Jet ile düzenlediği “Direklerarası Ramazan Eğlenceleri” meddah gösterisi, orta oyunu, gölge oyunu, ipli kukla şovu gibi pek çok nostaljik ramazan eğlencesi ile Adanalılar M1 Merkez’de tarihe kısa bir yolculuk yaptı

direklerarasi-eglence-m1-merkez-adanadaydi

M1 Merkez Adana AVM’nin; AnadoluJet, MÜSSED ve Feyz-I Alem Sanat işbirliğiyle projelendirdiği yeni “Direklerarası Ramazan Eğlenceleri Projesi” Kapsamında düzenlediği özel sahne sanatı gösterileri 5 Temmuz Pazar günü  M1 Merkez Adana Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşti.

Proje için dizayn edilen, sahnesi ve oturma düzeniyle adeta bir tiyatro salonunu aratmayan AnadoluJet RamazanTırı, izleyenleri mest etti. M1 Adana AVM’de iftar sonrası halkla buluşan AnadoluJet RamazanTırı; katılımcıları yaklaşık 90 dakikalık bir nostaljik yolculuğa çıkardı. Etkinlik sırasında gösteriyi izlemeye gelen yüzlerce katılımcı ve ziyaretçiye Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, pamuk şeker gibi Ramazan ayına özel sunulan ikramlar tarihe uzanacak yolculuğun bir başlangıcı gibi oldu.

Yüzlerce izleyicinin büyük bir ilgiyle izlediği gösteriler Fasıl dinletisi ile başladı. Gecenin ilerleyen dakikalarında gerçekleştirilen Ramazan Programında; Meddah, ortaoyunu, gölge oyunu, Hacivat-Karagöz, İbiş, kukla şov gibi geleneksel ramazan gösterileri sahneledi.

M1 Merkez AVM Müdürü Yalçın Öz: “ Adanalı hemşerilerimizin genç yaşlı demeden gösterilere olan ilgisi ve katılımı bizi çok memnun etti. Özellikle etkinliğe katılan yüzlerce ziyaretçimize günümüzde her geçen gün unutulmaya yüz tutan Türk Kültürü’nün Gösteri sanatları açısından çok önemli unsurlarından Meddah, ortaoyunu, gölge oyunu, Hacivat-Karagöz, İbiş, kukla şov gibi gösterilerini sunarken onları adeta tarihte bir yolculuğa çıkardık. Başta orta yaşın üstünde olan ziyaretçilerimizin geçmişe uzanan bu nostaljik gösteriyi izlerken çocukları ve torunları ile birlikte çocukluklarını hatırlamaları onları ayrı bir duygusal ortama sürükledi. Küçüklerin Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, pamuk şeker ikramlarına ilgisi bizi ayrıca memnun etti. Halkla bütünleşen bu tür aktiviteleri yıllardır bölge halkımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri