“Doğaya Uzanan Eller” hayat buluyor

29 Nisan 2014 Salı

Üçge Çevre Ekibi’nin hazırladığı ve Avrupa Birliği fonlarından destek almayı hak kazanarak Türkiye genelinde 63 proje arasına girmeyi başaran “Doğaya Uzanan Eller” Projesi Bursa’da hızla hayat buluyor

dogaya-uzanan-eller-hayat-buluyor

Yaşam hakkına saygı ve her canlı türü için sürdürülebilir yaşam için bireysel mücadelelerini de sürdüren Üçge Çevre Ekibi üyeleri, “Doğaya Uzanan Eller” projesinde, “Ağaç yaşken eğilir” atasözüyle yola çıktı. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukların, “doğa bilinci”, “hayvan sevgisi” ve “çevre koruma” konularında bilinçlendirilmesinin, gelecek için atılacak çok önemli bir adım olduğunu düşünerek, öncelikle gelir seviyesi düşük bölgelerde yaşayan çocuklarda doğa ve çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu projeyi geliştirdiler.

Üçge Çevre Ekibi tarafından hayata geçirilen projenin ilk aşamasında, bilgilendirme sunumları aracılığıyla öğrencilerde “çevre bilinci” ve “hayvan sevgisi” konularında farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Okul bahçelerinde gerçekleştirilen fidan dikimleriyle de, yaşadıkları alandan başlayarak eyleme geçmeleri hedefleniyor. Bu ziyaretlerde ekip tarafından öğrencilere tohumlu kalem ve geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmış silgilerden oluşan kırtasiye setleri de dağıtılıyor.

Doğaya Uzanan Eller, Bursa’da bin 500 öğrenciye dokunacak
Bu önemli sosyal sorumluluk projesinde 21 Haziran’a kadar, Bursa’daki bin 500 ilköğretim öğrencisine ulaşılması hedefleniyor. Geçtiğimiz ay başlangıcı yapılan proje kapsamında Lütfi Banuşoğlu İlköğretim Okulu, Farabi İlkokulu, Şehit Murat Atsen İlkokulu, Şükrü Şankaya İlkokulu, Panayır İlkokulu, İnönü İlkokulu ve Gazi İlkokulu, Şehit Doğan Sevinç İlkokulu ve Başaran İlkokulu öğrencileriyle buluşuldu. 

Haziran ayına kadar 6 okula daha ziyaret gerçekleştirilecek. Projeyle ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Meltem Danışman, “Amacımız toplumda bizde varız diyebilmek adına bir adım atmaktı. Biz bu adımın başlangıcının çocuklarımız olduğunu düşünerek Ekim 2013’te tohumlarımızı atmak için bir araya geldik. Artık tohumlarımızın filizlenme vakti ve biz bu fidanlarımızı geleceğimiz olan çocuklarla birlikte yeşerteceğiz” diye konuştu.

Üçge Çevre Ekibi hakkında:
2013 yılında, toplumsal fayda sağlayacak projelere imza atmak ve “biz de varız” demek için bir araya geldiklerini ifade eden Üçge Çevre Ekibi; Proje Yönetim Uzmanı Meltem Danışman, Sevkiyat Uzmanı Enes Ünver ve Recep Yılmaz, Stajyer Merve Şahin, Ehat Gündoğdu, Saliha Akın, Ar-Ge Metot Uzmanı Arzu Nalcı, Maliyet Merkezi Yönetmeni Esra Çilem Özdemir ve Ar-Ge Model Uzmanı Nermin Aydın’dan oluşuyor.

Ekip, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen, Eylem 1.2 Gençlik Girişimleri kapsamında, Türkiye genelinde 63 proje arasında yer almayı başaran Doğaya Uzanan Eller projesine imza attı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri