Doğru haber

18 Aralık 2012 Salı

“Perakende federasyonu kuruluyor” diye manşet atıp, haber yaptıklarını sananlara sormak lazım: Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu çuvala mı soktunuz?

Ve ‘doğru haber’ objektif biçimde, yalnız ve yine www.perakende.org sitesindeydi.
Haberi, sunulduğu gibi medyada kullanan, site sütunlarına taşıyarak, perakende dünyasını bilgilendirdiklerini sananlar, kocaman kocaman “Perakende federasyonu kuruluyor” manşetini, düşünmeden atıp, bir de “nihayet” sözcüğünü ekliyor.

Bu nasıl habercilik?
Bu nasıl, perakendeye hizmet?
Var mı anlayan?

***

Oysa yalın biçimde haberi işleyen; perakende dünyasında bir federasyon daha kurulduğunu haberleştiren, yayıncılığın öncüsü www.perakende.org oldu.
Bilindiği gibi, Tescilli Markalar Derneği (TMD) yapısını dağıtmak istemediği için, bu oluşumda yer almadı.

Alışveriş Merkezi ve Perakendeciler Derneği (AMPD), Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği’nin (TURYİD) girişimleriyle ve Gıda Perakendecileri Derneği’nin de katılımıyla sektörde, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan (TPF) sonra ikinci bir federasyon daha kuruluyor.
Konunun, objektif özeti bu kadar net…

***

Şimdi; önümüzde yeni bir süreç var.
Federasyonlar arası anlaşma mı olur, çatışma mı?
Bunu önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Kaldı ki, bu yeni oluşum da, kuşkusuz perakende sektörüne güç katacaktır.
Örgütlü olabilmek, her zaman daha olumlu sonuçlar verebilir.
Perakende sektörünün gelişimine, bir tuğla daha koymayı bilenlere, başarılar dilerken, gelişimden yana her zaman destek olacağımız kesindir.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri