Dolphin, Bonsai Sanat Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor

31 Ocak 2013 Perşembe

Kocaeli’nin yaşam ve alışveriş merkezi Dolphin Center, ulusal çapta fuarlara katılarak “Bonsai” sanatının tanıtılmasında önemli katkılarda bulunan Yalova Bonsai Derneği’nin “Bonsai Sanat Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor

dolphin-bonsai-sanat-sergisine-ev-sahipligi-yapiyor

Japonca’da tabak anlamına gelen “bon” ve bitki anlamına gelen “sai” kelimelerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş olan bonsai, “saksıdaki ağaç” anlamında kullanılıyor. Bonsai sanatında ağaçlar özel saksılarda, özel tekniklerle şekillendirilerek yaşlı bir ağaç görüntüsü elde edilmeye çalışılıyor. Türkiye’de bonsai meraklıları gün geçtikçe artarken Dolphin Center Alışveriş Merkezi de bu sanat dalına destek veriyor.

Canlı sanat dalı olan “Bonsai Sanat Sergisi” farklı bonsai teknikleri kullanılarak özellikle Türkiye için Bonsai sanatı yönünden son derece önem taşıyan eserler 30 Ocak-3 Şubat günlerinde Dolphin Center’da sergileniyor.

Aynı zamanda Bonsai Sanat Günleri kapsamında, sergi boyunca 14.00-16.00 saatleri arasında ziyaretçilere bonsai sanatında telleme ve saksı değiştirme eğitimleri verilecek. Bu eğitimlere katılmak için ziyaretçilerin sergiyi ziyaret etmeleri yeterli olacak.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri