Domestos’a 5 ödül birden

22 Ağustos 2013 Perşembe

Domestos, çocuklarda hijyen bilincini geliştirmek amacıyla 2011 yılından beri devam ettiği “Eğlen Öğren Hijyen” projesiyle, dünyanın en prestijli organizasyonlarından Stevie Ödülleri’nde 5 ödüle birden layık görüldü

domestosa-5-odul-birden

Domestos markası liderliğindeki “Eğlen, Öğren, Hijyen” sosyal sorumluluk projesi, her yıl 30’dan fazla ülkeden binlerce projenin değerlendirildiği dünyanın en prestijli organizasyonlarından Stevie Ödülleri’nde 5 ödül birden kazandı. Domestos sponsorluğunda, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliği ile 2011’den bu yana devam eden ve şimdiye kadar yaklaşık 200 bin çocuğa ulaşan “Eğlen Öğren Hijyen” projesinin başarısı, iş dünyasında kazanılan başarıların birçok farklı alanda ödüllendirildiği tek küresel ödül olma özelliğine sahip Stevie Ödülleri ile taçlandırıldı.

Domestos, çocuklara küçük yaşlarda hijyen bilinci kazandırarak Türk toplumunda enfeksiyona bağlı hastalıkları azaltmak ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği “Eğlen Öğren Hijyen” projesiyle, 14 Ağustos tarihinde açıklanan ödüllerde 2 tanesi altın ödül olmak üzere toplam 5 kategoride birden ödüle layık görüldü. ‘Avrupa’da Yılın Sosyal Sorumluluk Programı’ ve ‘Orta Doğu ve Afrika’da Yılın Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı’ kategorilerinde, Altın Stevie Ödülleri’nin sahibi oldu.

Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Tanyer, “Araştırmalar gösteriyor ki, gerekli hijyen önlemleri alınmadığında mikroplar yol açtıkları hastalıklar nedeniyle çocukların ve ailelerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Türkiye’de hijyen denince akla ilk gelen marka olarak sahip olduğumuz sorumluluk nedeniyle, bunu kendi sosyal misyonumuz olarak benimsedik ve 2011 yılında Türkiye’nin en büyük eğitim vakfı olan Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle ‘Eğlen Öğren Hijyen’ projesini hayata geçirdik. Bu projeyle, çocuklara küçük yaşlarda hijyen bilinci kazandırarak daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmayı hedefliyoruz; hem çocukların hem de ailelerin hayatına büyük artılar katıyoruz. Bugün, ‘Eğlen Öğren Hijyen’ projesiyle binlerce çocuğa ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projemizin dünyanın en prestijli organizasyonlarından Stevie Ödülleri’ndeki başarısı karşısında, ülkemiz adına büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. ‘Stevie’ Yunanca ‘Taçlandırma’ anlamına geliyor. Yani aldığımız 5 ödülle projemizin başarısı bir kez daha taçlandırıldı. Bugüne kadar yaklaşık 200 bin çocuğa hijyen eğitimi verdik. Sırada daha on binlercesi var” şeklinde konuştu.

Çocukların hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanımalarını amaçlayan “Eğlen Öğren Hijyen” projesi, ülkemizin geleceği olan çocuklara daha sağlıklı bir gelecek yaratmak amacıyla, önümüzdeki dönemlerde de Türkiye’yi karış karış gezmeye ve çocuklara hijyen alışkanlığı aşılamaya devam edecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri