Dr. Oetker’den Gevrek Simit & İzmirli Kumru

28 Mayıs 2014 Çarşamba

Dr. Oetker’le, küçük büyük herkesin sevdiği Simit ve Kumru artık evde pratik bir şekilde hazırlanabilecek

dr-oetkerden-gevrek-simit-izmirli-kumru

Günün her saatinde; ister kahvaltıda veya öğlen yemeği yerine; ister ara öğün olarak ya da misafirlere beş çayı için Dr. Oetker Simit & Kumru kolayca hazırlanır, sıcak sıcak, tazecik sunulur. Dr. Oetker Simit & Kumru paketinin içerisinde un karışımı, instant maya, susam karışımı ve karamel sos bulunuyor. Yarım su bardağı süt ve bir su bardağı ılık su ilavesi ile yoğrulan hamur sadece 15 dakika gibi kısa bir süre mayalandırılıyor, sonra da şekillendirilip pişiriliyor. Bir paket ile 8 adet simit veya kumru hazırlanabiliyor.

İzmir’e özgü sevilen ve aranan bir lezzet olan kumru ise şeklinden ötürü bu ismi almış olup arasına dilimlenmiş İzmir tulum peyniri, domates ve yeşilbiber konularak servis ediliyor. Bunun yanı sıra kömür ateşinde pişirilmiş sucuk, salam, kaşar peyniri ve domates gibi diğer malzemelerin eklenmesi ile de tadı damaklardan silinmeyen sandviçler hazırlanabilir.

Dr. Oetker Simit & Kumru ile hazırlanmış olan simit ve kumrular, tuzlu malzemeler ile sunulabileceği gibi bal, tereyağ ve çeşitli reçeller veya fındık ve fıstık ezmeleri ile de sunulabiliyor. Dr. Oetker Simit & Kumru’nun hazırlanış videosuna www.droetker.com.tr adresinden veya ambalajın arka yüzünde yer alan QR kodunu akıllı telefonlara okutarak da ulaşılabiliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri