Dünya devleri Türkiye’de ağırlanacak

18 Eylül 2013 Çarşamba

Avrupa’nın kendi alanında en büyük kongresi olan PERYÖN 21’inci İnsan Yönetimi Kongresi, bu yıl sektörlerinde dünya devi olan şirketlerin liderlerini profesyonellerle buluşturuyor

dunya-devleri-turkiyede-agirlanacak

Management Center Europe, Linkedin, Towers Watson, PwC, Oracle ve Hay Group’un tepe yöneticileri 5-6 Kasım 2013’te İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek kongrede, küresel deneyimlerini Türkiye iş dünyasına aktaracak. Kongre bu yılki içeriğiyle katılımcı rekoru kırmaya da hazırlanıyor. Bir önceki yıla oranla kayıtlı katılımcı yüzde 20 artarken, bu yıl 3 bini aşkın profesyonelin kongreyi izlemesi bekleniyor.

Management Center Europe Kıdemli Danışmanı Susan Armstrong, Linkedin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Yönetim Müdürü Ariel Eckstein, Towers Watson Yetenek Yönetimi Bölümü Dünya Lideri Ravin Jesuthasan, PwC Uluslararası Hareketlilik Danışmanlık Lideri Eileen Mullaney, PwC Uluslararası Görevlendirme Hizmetleri Ortağı Carol A. Stubbings, Oracle EMEA İnsan Kaynakları Uygulamaları Direktörü Thomas Lohmann, Hay Group Doğu Avrupa, Güneydoğu Avrupa, Polonya ve Türkiye Genel Müdürü Sylvia De Voge liderleri arasında yer aldıkları küresel şirketlerin vizyonlarını, pratiklerini ve kendilerinin bu süreçte üstlendikleri rolleri insan yönetimi profesyonelleri ile paylaşacak.

Kongre, küresel liderlerin yanı sıra, dünyaca ünlü yönetim otoritelerine ev sahipliği yapacak. Taming Tigers Group CEO’su Jim Lawless, St. Gallen Üniversitesi Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi Enstitüsü Müdürü Profesör Heike Bruch, yazar, konuşmacı ve eğitmen Douglas Miller, yazar Kevin Sheridan bu isimler arasında yer alıyor. 

Katılımcı rekoru kırılacak
İnsan yönetimiyle ilgili gelişmelerin ve eğilimlerin mercek altına alınacağı PERYÖN 21’inci İnsan Yönetimi Kongresi, katılımcı, konuşmacı ve oturumcu sayısına göre Avrupa’nın en büyük kongresi olma niteliğini taşıyor. Kongre, 50’ye yakın oturumda, 3 bini aşkın profesyoneli ve 150’den fazla uzman konuşmacıyı bir araya getirecek. Kongre bu yılki zengin içeriğiyle katılımcı rekoru kırmaya da hazırlanıyor. Bir önceki yıla oranla kayıtlı katılımcı yüzde 20 artarken, bu yıl 3 bini aşkın profesyonelin kongreyi izlemesi bekleniyor.

Kongrenin açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yapacak. Şahin konuşmasında “İş’te Eşitlik” başlığı altında Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için kadın istihdamının arttırılması konusunda yapılanları ve yapılacakları anlatacak. Kongrenin ikinci gününün açılış konuşmasını ise Tırsan Treyler Yönetimi Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu gerçekleştirecek.

Kongrenin diğer konuşmacıları arasında Araştırmacı Bekir Ağırdır, UNIDA Kurucu Ortağı Saide Kuzeyli, Eğitmen, Yazar Mehmet Auf, KAGİDER Başkanı Gülden Türktan,  TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran Symes gibi isimler yer alıyor.

50’ye yakın oturum başlığı bulunuyor
21’inci İnsan Yönetimi Kongresi’nde 50’ye yakın oturum başlığı olacak. İş Sürekliliği ve Verimlilik, Kurumsal Dönüşüm ve Kamu İşletmelerinde Verimlilik, İşte Eşitlik, Kamu ve Özel Sektör Neler Yapıyor? İK’yı Ölç ve Yönet, Yeni Tip Çalışanlar Yeni İşyerleri, Duvarlar Nasıl Yıkılıyor?, İş Sağlığı ve Güvenliğinde ‘Yasak Savanlar’a Karşı Yaratıcı Uygulamalar, İşte Başarısızlık Neden İyidir? Yönetim Kurulu Üyeliğine Hazırlanırken Bilmeniz Gerekenler, Bugünün Sendikacılığı ile Hayat Nasıl Değişiyor? Plazalarda Yaratıcı İş Sağlığı ve Güvenliği Yaklaşımları, Bir İK’cıya Samimi Tavsiyeler ve İtiraflar, Nerede ve Kiminle Çalışmak İstediğinizi Sosyal Medya Nasıl Etkiler?, AB ile Uyumlu Ulusal Yeterlilik Sistemi, İK Profesyonellerinin Değerleri, Çağdaş Mobilite: 2020 ve Ötesi, Aileleri İş Hayatına Dahil Etmeli miyiz? Pozitif Ebeveynlik, Saha Satış Kadrolarını Yöneten Bilir, Çatışmaları Yönetmek kongrenin oturum başlıkları arasında yer alıyor.

Kongrenin akış yönetimi geçen yıllarda olduğu gibi yine gazeteci Fatih Türkmenoğlu tarafından gerçekleştirilecek.

Dünya liderleriyle yönetim otoriteleri bir arada
PERYÖN Genel Sekreteri Özlem Helvacı Kılıç, PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nin her yıl içerik ve konuşmacı zenginliği açısından büyüdüğünü ve bu yıl katılımcı rekoru kırılacağını söylüyor. Ayrıca Kılıç, “21’inci kongremiz özellikle sektöründe dünya lideri şirketlerin gösterdiği ilgi ve saygın yönetim otoritelerinin bir arada olması nedeniyle önceki yıllara oranla çok daha zengin bir içeriğe sahip. Bu zenginlik üyelerimizin ve Türkiye iş dünyasının kongremize olan ilgisini arttırdı. 21’inci İnsan Yönetimi Kongresi insan yönetimi ile ilgili dünyadaki son trendleri öğrenmek, bu konuda vizyonunu genişletmek, küresel deneyimleri ve pratikleri görmek isteyenler için bulunmaz bir ortam yaratacak” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri