Dünya markalarında Kent Optik imzası

13 Haziran 2013 Perşembe

40’ın üzerinde uluslararası dünya markasını tüketicileriyle buluşturan Kent Optik, yarım asra yaklaşan deneyimini yeni mağazalarıyla sürdürüyor. Bugün 15 şubeye ulaşan Kent Optik’in Genel Koordinatörü Özlem Dağdevirenoğlu, mağaza yatırımlarının süreceğini belirtiyor

dunya-markalarinda-kent-optik-imzasi

Fulya B. ÖZTÜRK

Kent Optik’i iddiasını dinleyebilir miyiz sizden?
Kent Optik olarak, sektör içerisinde en fazla öne çıkan ve bizi diğer kurumlardan ayıran özelliğimiz dünyaca ünlü gözlük markalarının Türkiye pazarına firmamız tarafından getirilmesi ve tüketicilerimiz ile buluşturulması. Özellikle yurtdışından alışveriş yapan kişiler, bu markaları Kent Optik mağazalarında gördüklerinde oldukça memnun oluyorlar. Fiyatla değil, hizmet kalitemiz, servisimiz, müşteri memnuniyetimiz ve sunduğumuz marka konsepti ile rekabet ortamından sıyrılıyoruz.  Şirket olarak büyüme süreci içerisindeyiz. Taksim İstiklal Caddesi’ndeki Kent Optik mağazamızı tüketicilerimiz ile buluşturduk. Son olarak da Bodrum Yalıkavak Palmarine’de yeni mağazamızın açılışını gerçekleştirdik. İçinde bulunduğumuz süreç, çok tempolu ve heyecanlı... Amacımız yeni lokasyonlarda tüketicilerime kaliteli ve iyi hizmet sunmak. Butik mağazacılık anlayışımızı yitirmeden,  marka konseptimizi ve ürün gamımızı daha iyiye taşımak. Aslında en büyük iddiamız,  yürüdüğümüz yolda en iyisi olmak.

Türkiye genelinde hangi şehirlerde toplam kaç şubeyle faaliyetlerinizi sürdürüyorsunuz?
Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, Edirne ve Bolu’da olmak üzere toplam 15 şube ile faaliyetimizi sürdürüyoruz. Ancak çok kısa bir süre sonra Bodrum Yalıkavak Palmarine’de yeni şubemiz faaliyete girecek.

Kent Optik bünyesinden dünyaca ünlü markaları barındırıyor? Bunlar hangi markalar ve Kent Optik’in marka değerine nasıl katkı sağlıyor?
Crome Hearts, Linda Farrow, Matthew Williamson, Alexander Wang, Agent Provocateur, The Row, Boris Bidjan Saberi, Dries Von Noten, Oscar Delarenta, John Varvatos, Cutler and Gross, Victoria Beckham, Andy Wolf, Zadig&Voltaire, Michael Kors, bünyemizde bulundurduğumuz markalar arasında. Bu markalar, her şeyden önce Kent Optik’e prestij kazandırıyor. Çünkü her biri dünyaca ünlü ve Türkiye’de sadece Kent Optik mağazalarında bulunan markalar. Sektör içerisinde bizi ayrıştıran en önemli nedenlerin arasında da bu geliyor. Tabii bu durum beraberinde müşteri memnuniyetini de sağlıyor.

Mağaza tercihlerinizi AVM’lerden yana mı kullanıyorsunuz, caddelerden yana mı? Her ikisinin avantaj ve dezavantajlarını değerlendirir misiniz?
Aslında hem AVM’ler de hem de cadde mağazalarında yer alıyoruz. Kent Optik için önemli olan, hedef kitlemize ulaşabileceğimiz lokasyonlarda yer almak. Tabii AVM’lerin kendine has bir çekim kuvveti oluyor ve biz de bundan çoğu zaman yararlanıyoruz. Ancak belli noktalarda özellikle Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Ankara Tunalı Hilmi Caddesi gibi müşterilerin alışveriş yapma alışkanlığı olan lokasyonlardaki mağazalarımızla avantajlıyız.

Türkiye’de moda amaçlı gözlük kullanımını nasıl yorumluyorsunuz? Türk tüketicisinin beğenisi hangi yönde gelişiyor?
Türkiye’de, moda amaçlı gözlük kullanımı son yıllarda oldukça arttı. Önceki yıllarda, yaz sezonunu tüketiciler tek gözlükle geçirirken şimdilerde aynı sezon içerisinde,  birden fazla alım yapabiliyorlar. Gözlük kişinin karakterini ve tarzını ortaya çıkaran ve kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri oldu. Özellikle görsel medyada yer alan kişilerin kullandıkları markalar ve modeller çok talep ediliyor. Cam ve çerçeve kalitesine çok önem veriliyor. Bu da tüketicinin bilinçlendiğini gösteriyor. Türk tüketicisi, gözlük modasında Avrupa ülkelerini takip ediyor.  Kent Optik, kaliteyi ön planda tutan, ender bulunanı ve özel olanı tercih eden müşterilerin en sık ziyaret ettikleri firmalar arasında yer alıyor.

Önümüzdeki dönem yatırımlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz? Mağaza sayınızı artırmayı planlıyor musunuz?
Bodrum mağazamız yeni açıldı. Mağaza yatırımları konusunda oldukça seçiciyiz. Önümüzdeki dönemlerde Kent Optik için doğru olan ve marka değerimizi ön plana çıkaracağını düşündüğümüz lokasyonlarda yer almaya devam edeceğiz. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri