Dünya Perakende Kongresi 3'üncü gününde

01 Ekim 2014 Çarşamba

Perakendenin en önemli organizasyonu, Dünya Perakende Kongresi Fransa’nın başkenti Paris’te başladı. Organizasyonda dünya perakende devlerinin yanı sıra Türkiye’nin gıda ve gıda dışı önemli markaları da yer alıyor

dunya-perakende-kongresi-3uncu-gununde

Perakende.org özel

Dünya perakende devlerini bir araya getiren Dünya Perakende Kongresi son hızıyla devam ediyor. Kongrede bu sene “Dağılmış bir dünyada perakendecilik” teması işleniyor. Fransa’nın başkenti Paris’te, Cnit Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda sektörün önemli isimleri perakendenin geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı. Kongreye Türkiye'nin perakende devi Migros'tan 4 kişilik bir ekip katılım gösterdi.

Fransa’nın en genç başbakanı olarak görev yapan ve şu anda Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı olarak siyasi hayatına devam Laurent Fabius, Fransız ekonomisi ve dünya ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Fabius, perakendenin Fransa’da çok güçlü, çok önemli bir sektör olduğunu söyleyerek Fransız perakende markalarından örnekler verdi.

Bakandan sonra mikrofonu alan MasterCard Dünya Başkanı Ann Cairns ise şunları söyledi: “Ülkeler yerine şehirlere odaklanıyoruz. Dünya hangi şehirlere gidiyor? Gelecek hangi şehirlerde şekilleniyor? İnsanlar alışverişini nerelerde gerçekleştiriyor? Bunu araştırıyor, doğru datalara ulaşabiliyoruz. Geleceği burada şekillendiriyoruz.”

Fransa’nın önemli perakende kuruluşlarından Printemps CEO’su Paolo de Cesare ise, “Printemps olarak 150’nci yaşımızı kutluyoruz. Fransa’da perakende satışları her yıl düşüyor. Bazı ürünlerde dezenflasyon yaşanıyor, büyüme yüzde 1’lerde geziyor. Bu ortamda Printemps olarak ‘7E’ stratejisini uyguluyoruz" diye konuştu.

Perakende.org olarak yakından takip ettiğimiz kongrede hedef ve beklentilerini açıklayan firmalardan görüşlere yer vermeye ve 3'üncü günün gündem başlıklarına yer vermeye devam ediyoruz.

Dünya Perakende Kongresi'nin foto galerisi için tıklayınız.

http://www.perakende.org/foto-galeri/dunya-perakende-kongresi-2014-wrc-2014-64/

 

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri