Dünya temizlik devinin satışları 5 milyar avronun üzerine çıktı

14 Haziran 2017 Çarşamba

Temizlik sektöründe dünya devi olan Henkel’in ilk çeyrek satışları 5 milyar 64 avroyu aşarak rekor seviyeye ulaştı

dunya-temizlik-devinin-satislari-5-milyar-avronun-uzerine-cikti

Henkel’in 2017 yılının ilk çeyreğindeki satışları 5 milyar 64 milyon avro ile yeni bir rekor seviyeye ulaştı ve önceki yılın çeyreğine göre nominal olarak yüzde 13,6 kadar artış gösterdi. Henkel'in CEO'su Hans Van Bylen konuyla ilgili olarak: “Henkel piyasanın zorlu koşulları altında 1’inci çeyrekte güçlü bir ticari performans gösterdi. Tüketim ürünleri piyasaları artan promosyon ve fiyatlandırma baskısı ile karşı karşıya kaldı. Bu koşullarda satışlarımızı ve kazancımızı belirgin bir şekilde yükseltebildik ve satış gelirlerini de önemli ölçüde artırdık. İlk kez çeyrek satışları 5 milyar avroyu aştı. Faaliyet kârı da yeni bir yüksek seviyeye ulaştı. Bu başarılı gelişme ve yüksek karlılığa tüm üç iş biriminin ve global ekibimizin güçlü bağlılığı sayesinde ulaşıldı.” dedi.

 

Bylen, 2017 mali yılı ile ilgili olarak ise: “Genel olarak zorlu ve belirsiz olan piyasa ortamının yıl boyunca devam edeceğini düşünüyoruz. Kur dalgalanmalarının devam etmesi ve ürün fiyatlarının artması bekleniyor. Ayrıca tüketim ürünleri piyasalarında promosyon ve fiyatlandırma baskısının daha fazla artacağını tahmin ediyoruz. Bununla birlikte, kendimizi başarılı gelişmemizi sürdürmeye adadık.” şeklinde konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri