ABD perakendesinde neler oluyor

15 Temmuz 2015 Çarşamba

ABD'de perakende satışlar Haziran ayında yüzde 0,3 düşüşle beklenenden kötü çıktı

abd-perakendesinde-neler-oluyor

ABD'li perakendecilerin satışları Haziran ayında beklenmedik bir şekilde düştü ve bu durum, ikinci çeyrekte tüketici harcamalarındaki yükselişin gücüne ilişkin iyimserliğin azalmasına neden oldu.

Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, perakende satışlar Haziran ayında yüzde 0,3 geriledi. Mayıs ayı verisi ise yüzde 1,2 artıştan yüzde 1 artışa revize edildi. 13 büyük perakende kategorisinden sekizinde talep düşüşleri görüldü.

ABD'de Memorial Day tatili dolayısıyla Mayıs ayında harcamaların öne alınması ve buna bağlı olarak Haziran ayında alışverişlerin azalmış olabileceği, bu nedenle de Haziran ayında çeyrek dönemin en kötü performansının görüldüğü belirtiliyor. Ekonominin yüzde 70'ini kapsayan tüketici harcamalarının yılın ikinci yarısına daha güçlü başlayabilmesi için, muhtemelen gelirlerde daha kuvvetli artışlara gerekecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri