Coca-Cola’dan önemli satın alma

07 Şubat 2014 Cuma

Coca-Cola dünyaca ünlü kahve üreticisi Green Mountain Coffee’nin yüzde 10 hissesini 1.25 milyar dolara satın aldı

coca-coladan-onemli-satin-alma

Firma Keurig marka kahveleri ile global ölçekte tanınıyor. Coca-Cola hisseleri fiyatını 74.98 dolardan satın aldı. Şirket toplamda 16.7 milyon tane hisse alırken Coca-Cola Green Mountain’in hisselerini satın aldıktan sonra kahve şirketinin hisseleri yüzde 45 yükselerek 117.33 dolara yükseldi. Şirketten satın almayla ilgili olarak yapılan açıklamada müşterilere alternatif ürünler sunmak için kahve pazarında bu alımı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Zico’yu da aldı
Coca-Cola uzun zamandır yeni içecek pazarlarını zorlayan bir şirket olmasıyla biliniyor. Firma geçen aylarda Zico marka Hindistan Cevizi suyu markasını da satın almasıyla yeni bir pazara yelken açmıştı. Green Mountain Coffee’nin satın almasıyla ilgili olarak konuşan Kent, “Coca-Cola için yeni fırsatlar yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri